Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dekalog dla Czytelnika

O trudnościach związanych z czytelnictwem i odbiorem literatury w ramach cyklu OPen opowie o. Janusz Pyda OP z krakowskiej Beczki.

Spadek czytelnictwa to fakt - czytamy rzadziej i mniej. A może głównym problemem nie jest to, ile i jak często czytamy, ale to, że gdy już sięgniemy po książkę, wówczas niezbyt dobrze sobie z nią radzimy. A później odkładamy na półkę z poczuciem niewykorzystanej szansy. Jak czytać efektywnie? Jakie błędy popełniamy wybierając lekturę, a jakie już w trakcie czytania? Jaki wpływ na naszą codzienność i rzeczywisty świat ma literatura? Dlaczego czasami nie czerpiemy satysfakcji z przeczytanej książki, nawet jeśli uznajemy ją za ciekawą? Od czego zależy to, jak odbieramy dzieła literackie? I czy czytanie to zajęcie wyłącznie dla humanistów?
O tym, jak czerpać z lektury prawdziwe korzyści, opowie o. Janusz Pyda - dominikanin i duszpasterz DA Beczka w Krakowie, wykładowca Kolegium Filozoficzno-Teologicznego i inicjator Szkoły Czytania. Autor książek, w tym "Listów starego anioła do młodego" i "Listów Kasjela" oraz artykułów, publikowanych między innymi w „Teologii Politycznej” i „W drodze”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia, o 19.30 w Sali Głównej DA Dominik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama