Nowy numer 48/2020 Archiwum

Uczcij święto pracy

Tradycyjnie, 1 maja, we wspomnienie św. Józefa rzemieślnika, odbędzie się pielgrzymka na Ślężę.

Uczcij święto pracy   Weź dobre buty, coś przeciwdeszczowego, trochę prowiantu, wody i wyrusz na szlak Karol Białkowski /Foto Gość Wielokrotnie na naszych łamach ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski tłumaczył, że pierwszomajowa wspinaczka na Ślężę to efekt buntu ludzi pracy z początku lat 80. XX w., którzy nie chcieli uczestniczyć w organizowanych tego dnia pochodach. Majówka była alternatywą opartą na polskiej tradycji maryjnej.

Dziś w pochodach nie trzeba już uczestniczyć, ale tradycja ślężańskich majówek pozostała. Uczestniczą w niej nie tylko ludzie pracy, ale wszyscy chętni. Przyjęło się mówić o wydarzeniu jako o oficjalnym początku sezonu pielgrzymek pieszych w archidiecezji wrocławskiej.

W tegorocznym zaproszeniu "Orzech" przypomina, że ideą przyświecającą organizatorom jest godne uczczenie święta Józefa rzemieślnika, patrona ludzi pracy. "Zapraszamy więc wszystkich do wspólnej wędrówki, która ma charakter pielgrzymki. Jest to wspaniała okazja, by odetchnąć od zgiełku miasta, nasycić oczy budzącą się do życia przyrodą, spotkać się z przyjaciółmi i odkryć potęgę Stwórcy w pięknie Jego stworzenia." - czytamy.

Zachęcamy, by spędzić pierwszy majowy dzień w doborowym, pielgrzymkowym towarzystwie.

Oto program wydarzenia:

  • godz. 8.50 - Wyjazd z Wrocławia autobusem specjalnym „pielgrzymkowym” z tymczasowego dworca PKS ul. Sucha stanowisko nr 13 (autobus będzie oznaczony plakatem pielgrzymki, bilety u kierowcy 20 zł - przejazd w dwie strony),
  • godz. 9.45 - Nabożeństwo majowe w sanktuarium św. Anny i sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce - prowadzi ks. Stanisław Orzechowski,
  • godz. 14 - Msza św. na szczycie Ślęży. Przewodniczy o. bp Jacek Kiciński
  • ok.godz. 16 - zejście ze szklaku i powrót do Wrocławia.

Na pielgrzymkę nie ma zapisów!

Dojazd do Sobótki zasadniczo własnym transportem lub autobusem PKS. Zapytania w sprawie pielgrzymki na pielgrzymka@pielgrzymka.pl. Powrót autobusem z parkingu przy zejściu ze szlaku w stronę Sobótki o godzinie podanej na szczycie Ślęży. Więcej informacji na www.pielgrzymka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama