Nowy numer 48/2020 Archiwum

Abp Kupny: Brak integracji to znak czasu

Metropolita zaprasza do udziału w I Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ludzi Pracy do Henrykowa.

Hierarcha w specjalnym liście skierowanym do parafii przywołuje zachętę papieża Franciszka, by w świecie, w którym panuje kultura starcia, potyczki, podziałów i odrzucenia chrześcijanie tworzyli kulturę spotkania, opartą na bliskości i przyjaźni.

– Ilu kłopotów, rozbieżności i nieszczęść udałoby się uniknąć, zarówno w życiu rodzinnym, społecznym czy państwowym, gdyby ludzie potrafili spotykać się ze sobą, rozmawiać i wzajemnie wspierać – zauważa metropolita wrocławski.

– Podziały i brak integracji odczytuję jako jeden ze znaków czasu, który musimy zinterpretować w optyce wiary w Jezusa Chrystusa i odpowiedzieć na niego tak, jak uczy nas Mistrz z Nazaretu  – dodaje.

Abp Kupny informuje przy tym, że po rozmowach z przedstawicielami różnych środowisk, podjął się zorganizowania archidiecezjalnej pielgrzymki połączonej ze spotkaniem ludzi pracy z całego Dolnego Śląska.

– Chcemy w ten sposób nawiązać do chlubnych tradycji spotkań, łączących ludzi różnych zawodów i grup społecznych, skupiających zarówno pracowników, jak i pracodawców – wyjaśnia arcybiskup, zapraszając wszystkich do udziału w wydarzeniu. Wyraża także nadzieję, że w ten sposób Kościół wrocławski odpowie na wezwanie papieża Franciszka, przyczyniając się do budowania kultury stanowiącej antidotum dla podziałów i odrzucenia.

I Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa rozpocznie się 15 maja Mszą św. o 12.00. Po Eucharystii zaplanowano możliwość zwiedzenia pięknego opactwa pocysterskiego oraz liczne atrakcje, w tym m.in. koncert znanej piosenkarki Eleni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama