Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Stadiony nie zostaną puste


Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego TWG 2017, o tym, co zostanie mieszkańcom po The World Games 2017 i po co Wrocławiowi taka impreza sportowa.

Maciej Rajfur: Wydaje się, że igrzyska sportów nieolimpijskich ciągle w świadomości społecznej przegrywają z igrzyskami olimpijskimi. Są jakby w cieniu.


Marcin Przychodny: Na pewno istnieje pewna analogia zawodów The World Games 2017 z igrzyskami olimpijskimi na płaszczyźnie samej idei, sposobu organizacji. Jednak nie warto porównywać tak do końca tych imprez. 10. edycja Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, która będzie miała miejsce we Wrocławiu, jest w pewnym sensie wyjątkowa. Zobaczymy zarówno zmagania zawodników sportów popularnych w Polsce, jak np. żużel, futbol amerykański czy karate i kickboxing, jak i tych nieco mniej znanych, ale bardzo widowiskowych, jak taniec czy konkurencje lotnicze.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma