Nowy numer 5/2023 Archiwum

Muzyczne chrześcijańskie uderzenie

Salwatorianie zapraszają: przyjdź, posłuchaj i oderwij się od ziemi przy chrześcijańskich dźwiękach. Zapraszamy do Trzebnicy na XVIII Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej "Pokochaj Miłość".

Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej od 26 do 28 maja organizuje po raz kolejny wielkie święto muzyki chrześcijańskiej. Festiwal jest adresowany do wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim głosem z innymi. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje muzyczne talenty w dwóch kategoriach - soliści i zespoły.

W czasie tegorocznej edycji nowością będą warsztaty, które odbędą się w piątek 27 maja. Poprowadzą je profesjonalni muzycy, wywodzący się z Zespołu 33.

Do wygrania są cenne nagrody, a wśród nich: 1000 euro, 2000 zł do podziału, weekendowa sesja nagraniowa, weekendowy pobyt w hotelu "Nad Przełomem" w Sromowcach Niżnych, jak również koncert w Zakopanem z okazji Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej. Jury oceniać będzie wykonawców według następujących kryteriów: dobór repertuaru oraz wartość artystyczna utworu, aranżacja i poprawność wykonania, ogólny wyraz artystyczny.

Organizatorzy Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej stawiają sobie za cel promocję artystów wykonujących muzykę chrześcijańską oraz propagowanie kultury chrześcijańskiej wraz z wartościami, jakie ona niesie.

- Dzieło to doskonale wpisuje się w charyzmat zgromadzenia salwatorianów, którego celem jest dotarcie wszelkimi możliwymi sposobami do ludzi, aby poznali i pokochali Jezusa Chrystusa, Zbawiciela Świata - mówi ks. Łukasz Anioł.

Dzisiaj często bywa tak, że, zwłaszcza wśród młodzieży, istnieje przekonanie o „kościółkowej” zabawie, która musi być poważna, nostalgiczna i sztywna.

- Zachęcam więc do pewnego ryzyka. Ale tylko ludzi odważnych, śmiałych i otwartych na łamanie schematów. Chcesz zobaczyć i doświadczyć czegoś niesztampowego? Wyłamać się ze schematów? - pyta zaczepnie ks. Łukasz Anioł, organizator XVIII edycji Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej.

W piątek 27 maja w sali kinowo-widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy przy  ul. Prusicka 12 o godzinie 20:30  wystąpi „Zespołu 33”, który wcześniej przez cały dzień będzie prowadził warsztaty. W sobotę 28 maja w tym samym miejscu czeka nas koncert finałowy, który stanie się zwieńczeniem całodniowych przesłuchań. O 21:00 zagra Maleo Reggae Rockers.   

Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ. A jak było przed rokiem? Zobaczcie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy