Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jedno kliknięcie bliżej do uśmiechu

Grupa charytatywna z CODA "Maciejówka" złożyła projekt w ramach Mikrograntów Europejskiej Stolicy Kultury, aby otrzymać pieniądze na swoją szczytną działalność. Pomóż wolontariuszom, którzy zajmują się dziećmi, zdobyć niezbędne wsparcie finansowe, czyli po prostu zagłosuj!

Idea programu mikrograntów polega na wsparciu inicjatyw społecznych i kulturalnych we Wrocławiu oraz włączeniu ich do programu towarzyszącego ESK 2016. Młodzież z duszpasterstwa akademickiego postanowiła zawalczyć o pieniądze, które w efekcie mogą przynieść uśmiech potrzebujących dzieci, ale nie tylko.

Grupa charytatywna została reaktywowana w "Maciejówce" 2 lata temu. Od 1,5 roku wolontariusze zajmują się grupą dzieci z Nadodrza.

- Kiedyś do ks. Malińskiego zgłosił się 28-latek, który wyszedł z więzienia. Chciał zmienić swoje życie i poprosił o pomoc przy dzieciach ze swojej rodziny i okolicy - opowiada Marcin Plata z grupy charytatywnej.

I tak do tej pory chętnie i bezinteresownie grupa studentów zajmuje się dziećmi, które, co tu dużo mówić, pochodzą z trudnego środowiska, z rodzin ubogich, mają zaburzone wzorce, inaczej patrzą na świat. Wolontariusze nie tylko spędzają z nimi czas na zabawie, ale chcą ich nauczyć wrażliwości na drugiego człowieka oraz miłości.

- Potrzebujemy funduszy przede wszystkim na materiały takie jak kredki, papier, inne przybory do zadań, które wymyślamy. Po za tym chcemy naszych podopiecznych także zabierać do kina, teatru, czy parku linowego. Otworzyć przed nimi piękny świat, którego sami nie mają szans zobaczyć - mówi Marcin Plata.

Studenci planują w ramach projektu organizację różnego rodzaju wyjść i warsztatów. Grupka charytatywna, która działa raz w tygodniu, ciągle się rozrasta, dlatego ma możliwość opieki jednej osoby dorosłej nad jednym dzieckiem.

- Nie chcemy powielać schematu szkolnego: jeden nauczyciel na 30 uczniów. My możemy poświęcać dzieciom więcej uwagi, indywidualnie podchodzić do nich i ich potrzeb, analizować i pomagać - wyjaśnia członek ekipy charytatywnej z "Maciejówki".

Aby wesprzeć młodych i ofiarnych ludzi, którzy poświęcają swój i czas i zdolności potrzebującym, wystarczy zagłosować na stronie mikrograntów ESK. Wchodzimy TUTAJ i głosujemy na numer 762 czyli projekt "Zastrzyk kultury, wiedzy, rozrywki i rozkwit zainteresowań młodych Wrocławiaków".

Walczmy o wsparcie dla dobra!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama