Nowy numer 48/2020 Archiwum

Marsz dla Życia i Rodziny już wkrótce

W tym roku odbędzie się we Wrocławiu 29 maja.

Marsz pod hasłem: "Rodzina bezcennym darem" rozpocznie się Mszą św. o 11.00 w kościele pw. Świętego Krzyża. Po Eucharystii uczestnicy wyruszą przez pl. Nowy Targ w stronę rynku (gdzie odbędzie się modlitwa za miasto), dalej ulicami św. Mikołaja, Nowy Świat, Grodzką, Drobnera, na Wyspę Słodową. Tutaj rozpocznie się piknik z okazji Dnia Matki, organizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, rozpoczynający Miesiąc Rodzin we Wrocławiu.

"Wychodząc na ulice Wrocławia, chcemy dać świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny. Pragniemy też naszym świadectwem przypomnieć właściwy kierunek naszej troski – rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych" – wyjaśniają organizatorzy.

Koinonia "Jan Chrzciciel" zaprasza na poprzedzające marsz wydarzenia, organizowane w Strefie Radości przy ul. Cybulskiego 35 (oficyna). Już 13 maja rodzice będą mogli posłuchać o "Dziecku w wirtualnym świecie". Inicjatorzy zapowiadają: "Zajmiemy się zagadnieniem wirtualnej przestrzeni w życiu naszych dzieci, czyli będziemy rozmawiać o tym, że tablet nie powinien pełnić roli smoczka, a ciągłe bycie na fejsie nie do końca jest najlepszym miejscem dla naszych nastolatków. Oczywiście postaramy się, żeby było praktycznie. Będziemy szukać odpowiedzi i rozwiązań, jak to wszystko zorganizować, żeby nasze dzieci wychowywać równocześnie w nowoczesności, wolności, mądrości, kreatywności, relacyjności... Tak, żeby naprawdę były szczęśliwe".

W tym samym miejscu 20 maja odbędą się warsztaty florystyczne dla rodziców z dziećmi "Strefa z Zieloną Chwilą".

Spotkania są bezpłatne. Zgłoszenia: Iwonab@koinoniagb.pl

Głównymi organizatorami marszu są parafia św. Mikołaja oraz Koinonia "Jan Chrzciciel", a swój udział w nim zadeklarowało wiele wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich archidiecezji wrocławskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama