Nowy numer 21/2020 Archiwum

Poznaj się z rotmistrzem

Spotkania, debaty, inscenizacje, wydarzenia sportowe, projekcje filmów. Wydarzenia dla całych rodzin, młodzieży i wszystkich, dla których ten wielki Polak jest ważną i inspirującą postacią. Rozpoczynają się III Wrocławskie Dni z Rotmistrzem Pileckim.

- We Wrocławiu promujemy rotmistrza Pileckiego przez 13 dni. Każdego dnia, od daty urodzin bohatera do daty jego śmierci będą się odbywać różne spotkania, pokazy filmów, debaty, wycieczki, gry itp. To wspólna inicjatywa wielu wrocławskich środowisk - mówi Ilona Gosiewska ze stowarzyszenia "Odra-Niemen".

Cały projekt trwa od 13 do 25 maja, a poprzedza go specjalne spotkanie z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem z IPN na temat „Poszukiwania Rotmistrza Pileckiego, aktualne działania zespołu profesora i plany na najbliższą przyszłość”. Rozpocznie się ono w czwartek 12 maja o godzinie 17 w auli NSZZ Solidarność na pl. Solidarności 1/3/5.

- Mówimy o jedynym takim w całej Polsce szeregu wydarzeń poświęconym ochotnikowi do Auschwitz. Warto poprzez nasze propozycje szerzej poznać rotmistrza, jako
dzielnego żołnierza, niezwykłego dowódcę, wyjątkowego ojca, męża i człowieka pełnego wiary w Boga - zachęca Dominika Arendt-Wittchen z Inicjatywy Historycznej.
 
Całość patronatem objął "Gość Niedzielny", a na następnej stronie przedstawiamy dokładny i bardzo bogaty plan wszystkich wydarzeń związanych z III edycją Wrocławskich Dni z rotmistrzem Pileckim.
 
« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama