Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Papiescy specjaliści

Przedstawiciele Wałbrzycha, Zgorzelca i Bolesławca byli najlepsi w 12. edycji Konkursu Papieskiego w rejonie dolnośląsko-opolskim.

Pierwsze dwa miejsca oraz miejsce czwarte przypadły uczennicom II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu – kolejno: Katarzynie Adamczak, Joannie Bober i Ewelinie Świętanowskiej. III miejsce zajął Marcin Rajczakowski z LO im. Braci Śniadecki w Zgorzelcu, miejsce V – Jakub Czyżewski z technikum nr 3 w Bolesławcu.

Wiedza uczestników konkursu, organizowanego przez Instytut Tertio Milennio, sprawdzana jest na różne sposoby w kolejnych etapach.

– Na pierwszym etapie czekał na nas quiz. Rozwiązywałam go na stronie internetowej w szkole. Drugi etap wiązał się z testem on-line wielokrotnego wyboru, który rozwiązywaliśmy w domu – wszyscy w całej Polsce w tym samym czasie – wyjaśnia Ewelina, pierwszoklasistka z liceum w Wałbrzychu. – Następnie pisaliśmy esej (ja na temat obrony „mojego Westerplatte”), a teraz, we Wrocławiu, broniliśmy go przed komisją.

– Mój esej dotyczył sensu ludzkiego cierpienia w nauczaniu Jana Pawła II – mówi Kasia, tegoroczna maturzystka, i, jak się okazało, zwyciężczyni regionalnego finału. – Korzystałam z bardzo wielu materiałów znalezionych w sieci, z filmów, książek. Przy pisaniu często odwoływałam się do Biblii. Św. Jan Paweł już wcześniej był dla mnie wzorem, ale dopiero teraz zaczęłam głębiej wnikać w to, co mówił, czego nauczał. Ten konkurs na pewno dużo nam dał.

Uczestnicy regionalnego finału   Uczestnicy regionalnego finału Archiwum organizatorów Tuż po ogłoszeniu wyników (z lewej laureatka)   Tuż po ogłoszeniu wyników (z lewej laureatka) Archiwum organizatorów

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma