GN 3/2021 Archiwum

Powiernicy Bożej tajemnicy

Przedstawiamy sylwetki diakonów, którzy w sobotę 28 maja o godz. 10 w katedrze wrocławskiej przyjmą z rąk abp. Józefa Kupnego święcenia kapłańskie.

W Nadzwyczajnym Roku Świętym Miłosierdzia Bożego archidiecezja wrocławska powiększy się o dziesięciu księży. Poznajcie tych, którzy przygotowują się do święceń prezbiteratu, a kapłaństwo wybrali jako swoją drogę do świętości. Prezentujemy ich na kolejnych stronach. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

Powiernicy Bożej tajemnicy   Maciej Rajfur /Foto Gość dk. Wojciech Antosik

Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał (Ps 37, 5)

Najważniejszym powodem mojej drogi jest chęć służenia Bogu, ludziom i Kościołowi. Drugim jest radość płynąca z tego, że pomagając innym zbliżyć się do Boga sam mogę lepiej Go poznać. Pragnienie kapłaństwa pierwszy raz poczułem na rekolekcjach oazowych trzy lata przed podjęciem ostatecznej decyzji, że idę do seminarium. Bóg wtedy upominał się o dokonanie wyboru i wygrał. Na mojej drodze stanęło kilku księży, którzy swoją postawą i miłością do Boga potrafili zarażać innych. Oni też pokazali mi Kościół troszkę od innej strony, „od zakrystii”. Fakt, że zostaniemy wyświęceni w Roku Miłosierdzia jeszcze bardziej motywuje mnie do tego, aby właśnie przez miłość i służbę bliźnim zbliżać się do Boga i lepiej Go poznawać.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama