Nowy numer 49/2020 Archiwum

Charytatywne wsparcie dla Zbyszka Nowaka

W "Moście" się pomaga.

"Czwartek" to taki dzień tygodnia w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim “MOST”, który od lat poświęcony jest kulturze. Nie bez przyczyny tego dnia odbył się koncert charytatywny, grany przez "Horyzont Zdarzeń".

Tydzień temu - po czwartkowej Mszy w MOSTowej Stolarni odbył się koncert charytatywny. Celem było zebranie pieniędzy dla pana Zbyszka - taty jednego z MOSTowych przyjaciół, u którego wykryto stwardnienie zanikowe boczne. Jest to nieuleczalna choroba, która powoduje stopniowe odnerwianie kolejnych partii mięśni, co w ostateczności doprowadza do niepełnosprawności ruchowej. Aby przyczynić się do opóźnienia objawów, wielu dobrych ludzi zaangażowało się w pomoc. Między innymi powstała specjalna strona, na której można wesprzeć pana Nowaka: https://www.siepomaga.pl/pomocdlazbigniewa.

Zespół "Horyzont zdarzeń" narodził się w 2008 roku w małej miejscowości Solina. Wstrząsnął sercami przybyłych gości - głównie studentów z wrocławskich duszpasterstw akademickich. Na scenie stanęły dwie młode wokalistki: Ania i Julia, które wraz z czwórką wspaniałych muzyków stworzyły zgraną grupę, która przyczyniła się do promowania tej akcji.

Warto też wspomnieć o zaangażowaniu się MOSTowej młodzieży w kiermasz charytatywny. W dzień Zesłania Ducha Świętego grupka kilku studentów stworzyła aniołki z masy solnej. Praca przy wykonywaniu tych skromnych arcydzieł zajęła dobre kilka dni. Dodatkowo na charytatywnym stole znalazły się ręcznie malowane obrazy, kartki oraz różnego rodzaju ciasta, które z chęcią były kupowane przez przybyłych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama