Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wyznacz trasę i ruszaj w podróż po Wrocławiu

Mapy Google zyskują nową funkcję. Uruchomiona dzisiaj usługa "Transport publiczny" umożliwia szybkie wyznaczenie trasy podróży komunikacją miejską Wrocławia bezpośrednio na mapie.

Trasy i połączenia komunikacji miejskiej są dostępne na Mapach Google obok alternatywnych tras samochodowych oraz ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Nowa funkcja sprawia, że mapa jest bardziej kompleksowa i użyteczna w dostarczaniu użytkownikom wszelkich informacji drogowych. Informacje na Mapach obejmują wszystkie połączenia autobusowe i tramwajowe dostarczane przez MPK Wrocław.

- Cieszymy się, że Wrocław dołączył do grona miast, w których można korzystać z funkcji "Transport publiczny". Teraz zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Europejską Stolicę Kultury będą mogli łatwo sprawdzić, jak dojechać wrocławską komunikacją miejską np. z Dworca Głównego do budynku Narodowego Forum Muzyki - mówi Piotr Zalewski z Google Polska.

Z funkcji "Transport publiczny" na Mapach Google mogą korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Wystarczy wejść na stronę: maps.google.pl lub uruchomić aplikację Mapy Google na smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS. Po wyznaczeniu trasy i wybraniu opcji "Transport publiczny", pojawią się połączenia komunikacji miejskiej oraz szacowany czas dojazdu i oznaczenia dróg.

W Polsce oprócz Wrocławia usługa "Transport publiczny" dostępna jest między innymi w Warszawie, Olsztynie, Szczecinie i Zielonej Górze. Od stycznia ubiegłego roku dostępne są również połączenia realizowane przez pociągi PKP Intercity.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma