Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pozdrowienia z Madrytu

Poznajcie Antonia i Marietę, sympatyczną parę ze stolicy Hiszpanii. Przyjadą do Wrocławia na Dni w Diecezjach.

Młodzi odwiedzą stolicę Dolnego Śląska razem z grupą należącą do ruchu "Regnum Christi". Pielgrzymi z Madrytu będą podzieleni na trzy grupy, z których każda zamieszka w innej parafii. Antonio i Marieta są osobami odpowiedzialnymi za jedną z tych grup. Przeczytajcie, co o sobie napisali:

Nazywam się Marieta Rubio Hipola, mam 23 lata i studiuję inżynierię przemysłową na Politechnice w Madrycie. Pochodzę z katolickiej rodziny i od samego początku Bóg posłał mnie do ruchu Regnum Christi, żeby moja wiara była żywa i żebym mogła służyć Kościołowi. Obecnie rozwijam moją pracę apostolską w Misjach Młodych, które są apostolstwem szukającym nowej ewangelizacji poprzez posługę misjonarską. Uczestniczyłam w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie w 2011 r. Były one dla mnie wspaniałym przeżyciem. Poczułam się częścią czegoś wielkiego, wspaniałej wspólnoty ludzi młodych, którzy pragną zmienić świat. Postanowiłam wtedy, że jeżeli będę mogła, to pojadę po raz kolejny na Światowe Dni Młodzieży. Uważam, że to ważne, aby odpowiedzieć na zaproszenie papieża, aby inni młodzi ludzie mogli zobaczyć, że nie są sami i że razem możemy dokonać wielkich rzeczy.

Nie mogę się doczekać, aż przyjadę tu i Was poznam!

Uściski, Marieta


Hej,
Nazywam się Antonio Fraile i jestem pielgrzymem, który przyjedzie tego lata do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Jesteśmy bardzo podekscytowani z możliwości przyjechania do Wrocławia na Dni w Diecezjach. Mam 23 lata, urodziłem się w Madrycie, w Hiszpanii. Od małego jestem katolikiem, ale moje życie zmieniło się dopiero, kiedy poznałem ruch Regnum Christi, razem z którym przyjeżdżam na ŚDM. Od tamtego momentu uczestniczę w Misji Młodych, grupie młodych ludzi, którzy zdecydowali się na misjonarką działalność w całej Hiszpanii. Studiuję inżynierię przemysłu razem z moją dziewczyną Marietą. Gram w zespole muzycznym i aby zebrać pieniądze na wyjazd do Polski, zorganizowaliśmy koncert charytatywny. Wszystko się udało!

Pozdrawiam,

Antonio

Więcej o Dniach w Diecezjach oraz o możliwości uczestnictwa w centralnych uroczystościach w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie można się dowiedzieć na sdm2016.wroclaw.pl. Wciąż trwa rekrutacja wolontariuszy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama