Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Niech inni nie marzną

Premiera filmu o Cinema Albert Productions - zespole filmowym działającym przy wrocławskim schronisku dla bezdomnych mężczyzn Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta - już w czwartek 2 czerwca.

Pokaz odbędzie się o 20.00 w sali „Lalka” Dolnośląskiego Centrum Filmowego (DCF) przy ul. Piłsudskiego 64A we Wrocławiu.

Film „Niech inni nie marzną”, dzieło reżyser-antropolog Iwony Morozow, powstawał przez dwa lata. Jest zwieńczeniem kilkuletnich badań terenowych wśród członków amatorskiego zespołu Cinema Albert Production.

Obraz przedstawia Walusia, Leszka i Darka, czyli bezdomnych mieszkańców schroniska, oraz jego kierownika, którzy zaangażowali się w działalność filmową, próbując zmieniać stereotypy dotyczące bezdomnych, ukazać realia ich życia i problemy, z którymi się mierzą. Długość filmu: 59 minut, bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasach w DCF-ie.

Tymczasem sam zespół Cinema Albert Productions także nie próżnuje. – Pracujemy nad filmem „Zamknięci”, nawiązującym do dramatycznej historii bezdomnego, schorowanego Krzysia (jego ciało znaleziono we Wrocławiu w pustostanie, który zabezpieczono dyktami, prawdopodobnie odcinając bezdomnemu drogę wyjścia – przyp. red.) – mówi Darek Dobrowolski.

Premiera wstępnie planowana jest na grudzień.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma