Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wyprawka dla żaczka

Za kilkanaście dni wakacje, ale pracownicy Caritas myślą już o kolejnym roku szkolnym.

Perspektywa nadchodzących wakacji przysłania uczniom wrześniowy powrót do szkoły. Dla wielu rodziców wyposażenie dziecięcego tornistra to jednak trudne zadanie, mocno obciążające domowy budżet.

Wrocławska Caritas od wielu lat organizuje akcję „Wyprawka dla żaczka”, dzięki której w dziecięce ręce trafiają szkolne plecaki wyposażone w potrzebne każdemu uczniowi artykuły. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną akcję.

Już dziś można podzielić się tornistrami, długopisami, zeszytami, kredkami, piórnikami i wszystkim tym co potrzebne jest małym żakom w nauce. Dary można przynosić do siedziby wrocławskiej Caritas przy ul. Katedralnej 7.

Natomiast w sierpniu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wyruszy do sklepów, żeby, wraz z mieszkańcami Dolnego Śląska, wyposażyć w przybory szkolne przygotowane wcześniej plecaki dla najuboższych uczniów. W akcje z wielkim zapałem włączają się Parafialne Zespoły Caritas, organizując kiermasze ciast i zbiórki artykułów szkolnych w parafiach.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję finansowo, mogą przekazać darowiznę na konto bankowe z dopiskiem: "Wyprawka dla żaczka 2016". Szczegóły na  www.wroclaw.caritas.pl

Caritas zachęca również pary przygotowujące się do sakramentu małżeństwa, aby zaprosiły gości do przyniesienia zamiast bukietów kwiatów przyborów szkolnych, które wypełnią dziecięce tornistry.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma