Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wrocławskie uczelnie pośród najlepszych w kraju

W ścisłej czołówce najnowszego rankingu magazynu "Perspektywy" znalazła się Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Wrocławski.

Politechnika Wrocławska znalazła się na drugim miejscu wśród uczelni technicznych w naszym kraju. Natomiast w gronie wszystkich szkół wyższych uczelnia zajęła piąte miejsce.

W zestawieniu najlepszych kierunków Politechnika Wrocławska zwyciężyła w trzech kategoriach - budownictwo, elektrotechnika oraz inżynieria produkcji. Warto zaznaczyć, że inżynieria produkcji okazała się bezkonkurencyjna po raz trzeci z rzędu, a budownictwo znalazło się na czele stawki po raz drugi.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej na 16 wydziałach studiuje ponad 33,5 tys. osób.

Siódme miejsce w rankingu wszystkich uczelni wyższych w Polsce zajął Uniwersytet Wrocławski. Wśród uniwersytetów osiągnął natomiast czwarty wynik. Tym samym uczelnia powtórzyła wynik z ubiegłego roku.

Pierwsza dziesiątka w rankingu uczelni akademickich:

  1. Uniwersytet Warszawski,
  2. Uniwersytet Jagielloński,
  3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  4. Politechnika Warszawska,
  5. Politechnika Wrocławska,
  6. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie,
  7. Uniwersytet Wrocławski,
  8. Warszawski Uniwersytet Medyczny,
  9. Gdański Uniwersytet Medyczny,
  10. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma