Nowy numer 43/2020 Archiwum

PPW wychodzi do ludzi

W najbliższy czwartek przy kościele garnizonowym będzie działał wrocławski Punkt Informacji Pielgrzymkowej.

Punkt Informacji Pielgrzymkowej to doroczna akacja organizatorów Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

- Od kilku lat, w czerwcu, w centrum miasta wystawiamy nasz namiot, w którym można dowiedzieć się od naszych wolontariuszy wszystkiego o zbliżającej się sierpniowej pielgrzymce - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb i organizator punktu.

Oprócz ulotek, plakatów i wspaniałych zdjęć przygotowano kilka atrakcji i uliczną ewangelizację.

- Będą tańce integracyjne, ale również konkursy - rozbijanie namiotów na czas i bicie rekordu wypchanego namiotu. Przewidzieliśmy też wiele propozycji dla dzieci, m.in. mini-pielgrzymkę, czyli zabawę w czasie której najmłodsi będą mogli doświadczyć charakterystycznych dla pielgrzymki cech - upału, deszczu, grania i śpiewania przy gitarze, ale również "noclegu" w namiocie - wymienia "Kuzyn".

Celem akcji jest promocja sierpniowej 36. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Na szlak pątnicy wyruszą 2 a do celu dotrą 10 sierpnia. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi: " Miłosierdzie w uczynkach". W punkcie będzie można otrzymać informacje o trasie pielgrzymki, jak się do niej przygotować i co ze sobą zabrać na 9-dniową wędrówkę.

- Wybierasz się na pielgrzymkę przyjdź aby dowiedzieć się więcej. A jeśli już kiedyś w niej uczestniczyłeś i wzmocniłeś swoją wiarę, przyjdź aby swoim świadectwem zachęcić innych do wyruszenia z nami w drogę - zachęca W. Wowk.

Wrocławski PIP będzie działał 9 czerwca na placu przy kościele pw. św. Elżbiety we Wrocławiu  (kościół garnizonowy w rynku) od 17.00 do 18.30.

PPW wychodzi do ludzi  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama