Nowy numer 33/2018 Archiwum

PPW wychodzi do ludzi

W najbliższy czwartek przy kościele garnizonowym będzie działał wrocławski Punkt Informacji Pielgrzymkowej.

Punkt Informacji Pielgrzymkowej to doroczna akacja organizatorów Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

- Od kilku lat, w czerwcu, w centrum miasta wystawiamy nasz namiot, w którym można dowiedzieć się od naszych wolontariuszy wszystkiego o zbliżającej się sierpniowej pielgrzymce - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb i organizator punktu.

Oprócz ulotek, plakatów i wspaniałych zdjęć przygotowano kilka atrakcji i uliczną ewangelizację.

- Będą tańce integracyjne, ale również konkursy - rozbijanie namiotów na czas i bicie rekordu wypchanego namiotu. Przewidzieliśmy też wiele propozycji dla dzieci, m.in. mini-pielgrzymkę, czyli zabawę w czasie której najmłodsi będą mogli doświadczyć charakterystycznych dla pielgrzymki cech - upału, deszczu, grania i śpiewania przy gitarze, ale również "noclegu" w namiocie - wymienia "Kuzyn".

Celem akcji jest promocja sierpniowej 36. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Na szlak pątnicy wyruszą 2 a do celu dotrą 10 sierpnia. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi: " Miłosierdzie w uczynkach". W punkcie będzie można otrzymać informacje o trasie pielgrzymki, jak się do niej przygotować i co ze sobą zabrać na 9-dniową wędrówkę.

- Wybierasz się na pielgrzymkę przyjdź aby dowiedzieć się więcej. A jeśli już kiedyś w niej uczestniczyłeś i wzmocniłeś swoją wiarę, przyjdź aby swoim świadectwem zachęcić innych do wyruszenia z nami w drogę - zachęca W. Wowk.

Wrocławski PIP będzie działał 9 czerwca na placu przy kościele pw. św. Elżbiety we Wrocławiu  (kościół garnizonowy w rynku) od 17.00 do 18.30.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma