Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dziękczynienie i prośba o Bożą opiekę

3. rocznica ingresu abp. Józefa Kupnego przypada 16 czerwca. Zapraszamy na Mszę św.

„Tego dnia – jak podaje wrocławska kuria – Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczył koncelebrowanej Mszy Świętej, w ramach której, razem z Ludem Bożym zgromadzonym przy ołtarzu Pańskim, będzie dziękował Bogu Wszechmogącemu za wszelkie dobro, jakie w czasie Jego dotychczasowej posługi pasterskiej stało się udziałem Kościoła Świętego w naszej Archidiecezji; będzie też prosił o dalszą opiekę, by dobry Bóg wspierał swoją łaską Jego inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane w trosce o zbawienie powierzonych sobie wiernych”.

Eucharystia odbędzie się o 18.30 w katedrze wrocławskiej – gdzie zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane i wszyscy wierni.

Przypomnijmy słowa wypowiedziane 3 lata temu przez rozpoczynającego swą posługę pasterza: – Chrystus podobnie jak wtedy, tak i dziś mówi do każdego z nas: mam ci coś do powiedzenia. Mam ci coś do powiedzenia przez tamto wydarzenie opisane w Ewangelii, w domu faryzeusza, w świetle całego mojego nauczania ziemskiego, w świetle mojej męki, śmierci na krzyżu. Mówię ci – mówi Chrystus – o mojej dla ciebie miłości, miłości miłosiernej, uwalniającej od grzechu, przebaczającej każdy grzech; miłości potężniejszej od zła, od śmierci (…). Nie było innego sposobu, by przekonać człowieka o miłości – nie było innego sposobu, pozostał tylko krzyż. Właśnie to mówi Chrystus do współczesnego człowieka, do każdego z nas. I z tą radosną nowiną przychodzę do was tu, do Wrocławia.

Jak było trzy lata temu w katedrze wrocławskiej - zobacz TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma