Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bezpłatna komunikacja miejska dla...

Od 14 czerwca 2016 roku odpowiednie grupy uprzywilejowane jak kombatanci czy weterani będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów wrocławską komunikacją miejską na wszystkich typach linii.

Chodzi o weteranów i poszkodowanych, osoby represjonowane z powodów politycznych oraz działaczy opozycji antykomunistycznej, kombatantów oraz inne osoby będące ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, korzystające z uprawnień określonych w przepisach powszechnie obowiązujących.

19 maja 2016 r. podjęta została uchwała Nr XXIV/523/16 Rady Miejskiej Wrocławia wprowadzająca następujące zmiany w załączniku do uchwały Nr VIII/275/99 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie zasad odpłatności za usługi przewozowe świadczone środkami lokalnego transportu zbiorowego:

1) w § 3 ust. 1 dodano następujące punkty:

„16) weterani i weterani poszkodowani;

17) osoby represjonowane z powodów politycznych oraz działacze opozycji antykomunistycznej;

18) kombatanci oraz inne osoby będące ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, korzystające z uprawnień określonych w przepisach powszechnie obowiązujących.”,

2) w § 4 ust. 1 uchylony został punkt 5.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL