Nowy numer 43/2020 Archiwum

Premiera filmu "Ufam Tobie" we Wrocławiu

Zapraszamy na wrocławskie premiery filmu dokumentalnego o miłosierdziu Bożym pt. "Ufam Tobie" oraz spotkanie z twórcami. Pokazy odbędą się w dwóch parafiach w stolicy Dolnego Śląska. Producentem dokumentalnego obrazu jest "Gość Niedzielny".

- Film powstawał przez dwa lata, mówi o sprawach współczesnych. Powinniśmy go traktować jako zaproszenie do tego, by poznawać Boże miłosierdzie. To produkt skierowany do młodych ludzi, aby zgłębiali Boże miłosierdzie, szczególnie w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia Bożego, które nazywane jest często ostatnią deską ratunku dla świata - mówi Krystyna Sikocińka z Fundacji "Vide et Crede", organizatora wrocławskich pokazów.

Twórcami filmu są Leszek Dokowicz i Maciej Bodasiński (Mikael), znani już z produkcji dokumentów ewangelizacyjnych takich, jak "Ja Jestem", "Duch" czy "Ostatnie wezwanie".

"Ufam Tobie" to film o miłości Boga do człowieka, która nie zna granic. Jest zrealizowany w 9 wersjach językowych i zostanie dołączony do Pakietu Pielgrzyma dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także do każdego numeru "Gościa Niedzielnego" na 26 czerwca.

Pokazy premierowe we Wrocławiu odbędą się w dwóch parafiach 26 czerwca. Przy okazji reżyser filmu L. Dokowicz przedstawi swoje świadectwo nawrócenia oraz kulisy tworzenia swojego najnowszego filmu o miłosierdziu Bożym, którego tematyka doskonale wpisuje się w trwający Rok Miłosierdzia Bożego ogłoszony przez papieża Franciszka.

- Film kręcono w różnych zakątkach świata. Tam ludzie przekazują swoje świadectwo spotkania z Jezusem Miłosiernym. Autorzy przekazują nam w ten sposób nowinę, że każdy z nas może spotkać Chrystusa i dotknąć Jego miłosierdzia - zachęca K. Sikocińska.

Plan spotkań i projekcji w niedzielę 26 czerwca czerwca:

  • Kościół Uniwersytecki, pl. Uniwersytecki 1. Msza św. o godz.12.30,  godz. 13.30 projekcja filmu
  • Parafia pw. św. Karola Boromeusza, ul. Krucza 58. Msza św. o godz.19 ,  godz. 20 projekcja filmu

Ufam Tobie - trailer.
Gość Niedzielny

Więcej o samym filmie i kilka słów od twórców znajdziecie tutaj:

Film o miłosierdziu bez granic

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama