Nowy numer 49/2022 Archiwum

100 lat niech żyją i działają nam!

Fundacja "Evangelium Vitae" obchodzi swoje 10. urodziny. Zaprasza więc do wspólnego świętowania czyli na piknik w sobotę 18 czerwca. Siostry boromeuszki przygotowały atrakcji co niemiara.

Dzieła, które realizuje Fundacja „Evangelium Vitae”, powołana przez siostry boromeuszki, mają coraz większy zasięg i coraz więcej osób docenia, że we Wrocławiu jest miejsce, gdzie służy się życiu. Piknik rodzinny jest jednym z elementów wspólnego świętowania 10-lecia fundacji.

- To dziękowanie Panu Boga za to, co się działo o w ramach fundacji i prośba o jeszcze obfitsze łaski i błogosławieństwo na przyszłość - mówi s. Ewa Jędrzejczak.

Całość rozpocznie się Mszą św. o godzinie 12 w kaplicy u sióstr boromeuszek przy ul.Ludwika Rydygiera 22/28, której przewodniczył będzie ks. Rafał Kowalski, rzecznik kurii wrocławskiej. Siostry boromeuszki przygotowały mnóstwo atrakcji. W programie koncerty: "Dzieci z Brodą", "Fisheclectic" i ks. Bartłomieja Kota.

Dalej: dmuchane place zabaw, pokazy tańca towarzyskiego, warsztaty gry na bębnach afrykańskich, malowanie ścienne dla dzieci, animacje z wodzirejem, duże bańki mydlane, loteria fantowa, licytacja, konkurencje rodzinne, food tracki i zajęcia artystyczne dla dzieci. Nie zabraknie przekąsek i napojów gorących oraz zimnych.

- Nasze działania są tworzeniem żywego pomnika Jana Pawła II. Spróbujemy więc poszerzyć wiedzę o papieżu-Polaku. Być może w formie konkurencji rodzinnej - zapowiada s. Ewa.

O jaką działalność chodzi? - Wspieranie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego który prowadzi nasze zgromadzenie, Okno Życia, Bank Niemowlaka, organizacja konferencji o naprotechnologii, leczenie niepłodności, wyszkolenie instruktorów, prowadzenie gabinetu ginekologicznego, poradni rodzinnej z wieloma specjalizacjami, szkoły rodzenia, centrum troski o płodność, współtworzenie hospicjum perinatalnego, organizowanie pochówku dzieci martwo urodzonych - wymienia siostra boromeuszka, a to jeszcze nie wszystko.

Chciałoby się więc zaintonować: "Sto lat, sto lat, niech żyją i działają nam!".

Wstęp na piknik przy ul.Ludwika Rydygiera 22/28 jest wolny, lecz będzie okazja by wspomóc Fundację swoją „cegiełką”. Można to uczynić już dziś wpłacając darowiznę na konto: 59 2490 0005 0000 4500 2822 9323 lub wykupując ofertę sponsorską. Szczegóły pod numerem telefonu - 509 437 479.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy