Nowy numer 23/2021 Archiwum

"Raban 2" czyli siła dwóch chórów

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo intensywnie i radośnie dla Wrocławskiego Chóru Światowych Dni Młodzieży.

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka do młodych oraz na zaproszenie Krakowskiego Chóru ŚDM, chórzyści „zrobią raban” na wrocławskim Rynku, w Klinice Onkologicznej „Przylądek Nadziei” oraz w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej na Złotnikach.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Maciej Kornalski, śpiewający w basach chórzysta Krakowskiego Chóru ŚDM, na co dzień mieszkający we Wrocławiu. Postanowił on zaprosić członków obu Chórów do wspólnej modlitwy, śpiewu, ale i zabawy by – jak mówi – podzielić się radością
z innymi i zrobić kilka dobrych akcji ewangelizacyjnych.

W sobotę spotkanie rozpocznie wspólne zwiedzanie Wrocławia i integracja wszystkich chórzystów. O godzinie 14. zgromadzą się oni w Klinice Onkologicznej „Przylądek Nadziei”, żeby zaśpiewać Hymn Światowych Dni Młodzieży dla małych pacjentów, ich rodzin i pracowników szpitala. Następnie chórzyści udadzą się na wspólny posiłek, po którym rozpocznie się próba z udziałem zespołu muzycznego. Po niej, ok. godziny 21, chórzyści pragną zorganizować Flash Mob w centrum Wrocławia – „zrobią raban” na wrocławskim Rynku śpiewając Hymn ŚDM. Do udziału w tym wydarzeniu zostały zaproszone także inne wrocławskie wspólnoty. Na zakończenie sobotniego spotkania chórzyści będą wspólnie podziwiać pokaz fontanny multimedialnej.

Natomiast w niedzielę członkowie obu ŚDM-owych chórów ubogacą swoim śpiewem Msze Świętą o godz. 12-stej w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, przy ul. Wielkopolskiej. Do uczestnictwa zarówno w niedzielnej Eucharystii, jak i w sobotnim spotkaniu na wrocławskim Rynku, chórzyści serdecznie zapraszają wszystkich wrocławian.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama