Nowy numer 44/2020 Archiwum

Po co są?

Dominikańska Szkoła Wiary we Wrocławiu zaprasza na ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. W sobotę 25 czerwca o 17.00 w starym refektarzu klasztoru ojców dominikanów we Wrocławiu (pl. Dominikański 2) dr Maria Miduch wygłosi wykład "Po co nam w Kościele charyzmatycy?".

– Ruchy charyzmatyczne przez jednych traktowane są podejrzliwie, inni zaś uważają, że tylko w nich we współczesnym Kościele można być naprawdę blisko Boga. Spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary mają na celu ukazanie bogactwa wiary, a nie podsycanie lęków i podziałów – zaprosiliśmy zatem do wygłoszenia tego wykładu osobę, która jest nie tylko znawcą zjawiska, ale także zna je „od środka” – tłumaczy Marek Misiak, jeden z organizatorów spotkania.

"Czy chrześcijanin powinien prosić o wylanie Ducha Świętego? Oczywiście! Powinien też być świadomy tego, że na ziemi nigdy nie dojdzie do takiego momentu, w którym już więcej Ducha nie mógłby przyjąć, zanurzyć się w Nim, związać głębszą relacją. I co najlepsze: nigdy nie będzie tak, że Bóg już wyczerpie swoją chęć dawania względem nas. Bardzo często mówi się, że w Kościele są pewne grupy charyzmatyczne i one używają charyzmatów, bo taka jest ich specyfika. Ci, co chcą doświadczyć Ducha, idą tam i doświadczają Jego darów. I dobrze, że jest taka przestrzeń w ramach Kościoła, zapominamy jednak o jednym: pierwotny Kościół był cały charyzmatyczny, a spektakularne znaki i dary Ducha towarzyszyły mu na co dzień. Nie ma powodów, by tak nie było i teraz. Dlatego nie lubię wiązać działania Ducha z jednym rodzajem wspólnot czy konkretnymi grupami. Często można Go odnaleźć tam, gdzie w ogóle się nie spodziewaliśmy" – mówiła dr Maria Miduch w wywiadzie dla tygodnika „Echo Katolickie” (nr 21/2015).

Wstęp na spotkanie jest wolny. Nagrania poprzednich wykładów i więcej informacji na temat Szkoły znaleźć można na stronie www.dsw.wroclaw.dominikanie.pl.

Maria Miduch - dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Liderka we wspólnocie Głos na Pustyni, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Autorka m.in. książek „Biografia Boga Ojca” i „Biografia Ducha Świętego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama