Nowy numer 44/2020 Archiwum

Na 30 dni przed...

"Noc Świętojańska z ŚDM" rozpocznie się w sobotę 25 czerwca Mszą św. o 18.30 we wrocławskiej katedrze. O 19.40 rozpocznie się koncert, o 21.00 apel Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Piotr Wawrzynek, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, zaprasza wszystkich mieszkańców archidiecezji do udziału w Dniach w Diecezjach ŚDM w Krakowie oraz w przygotowaniach do nich:

Droga Młodzieży i Wierni Archidiecezji Wrocławskiej! Wielebni Duszpasterze!

Za kilka dni będziemy mogli powiedzieć, że do rozpoczęcia ŚDM pozostało 30 dni. Jesteśmy na ostatniej prostej do wielkiego wydarzenia, które Ojciec Święty Franciszek w bulli „Misericordiae Vultus” nazwał centralnym punktem Roku Miłosierdzia. Wizyta Ojca Świętego w naszej Ojczyźnie i udział w Światowych Dniach Młodzieży to wielkie duchowe święto, które będziemy przeżywać od 20 do 31 lipca tego roku. Pragniemy, by odnowiło ono wiarę, nadzieję i miłość Polaków.

Szansą na duchową odnowę jest zanurzenie się w miłosierdziu Ojca Niebieskiego i zjednoczenie z Krzyżem Chrystusa, o którym ponad 30 lat temu św. Papież Jan Paweł II powiedział, że jest „znakiem miłości Pana Jezusa do ludzkości, w którym jest nasze zbawienie i odkupienie” (por. św. Jan Paweł II, Rzym, 22 kwietnia 1984). Nie da się jednak doświadczyć mocy i nowości wiary bez wspólnotowego jej wyznawania. Nie można być tylko widzem śledzącym wizytę Papieża i ŚDM na ekranie telewizora, komputera, smartfona czy tabletu. Trzeba stać się uczestnikiem tych wydarzeń.

Już od 20 lipca będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji, do której przyjedzie około 15 tysięcy młodych z 35 krajów świata. Zamieszkają oni w 100 parafiach we Wrocławiu i na terenie Archidiecezji i będą uczestnikami tzw. „Dni w Diecezjach”. Zachęcam Was, drodzy młodzi i dorośli, wierzący i poszukujący do wspólnego uczestnictwa w przygotowanym programie „Dni w Diecezjach” we Wrocławiu, Brzegu, Oławie, Trzebnicy, Obornikach, Oleśnicy i Jelczu-Laskowicach. Spotkajmy się 23 lipca przed południem na Ostrowie Tumskim, by przejść przez „Bramę Miłosierdzia” we wrocławskiej katedrze i na koncercie na stadionie miejskim w godzinach wieczornych. Przeżywając razem ten czas będziemy mogli doświadczyć, czym jest Kościół powszechny, młody, pełen radości wiary.

Dni w Diecezjach zakończą się posłaniem Archidiecezji Wrocławskiej na Światowe Dni Młodzieży 25 lipca o godz. 11.00 na placu pielgrzymkowym w Trzebnicy. Od grobu świętej Jadwigi, patronki Śląska i dzieł miłosierdzia, pojedziemy wszyscy: młodzi, rodziny, księża i biskupi na ŚDM do Krakowa i na spotkanie z Ojcem Świętym.

Na 30 dni przed tymi wydarzeniami spotkajmy się na wspólnej modlitwie i świętowaniu „nocy świętojańskiej z ŚDM” w sobotę 25 czerwca. Rozpoczniemy je Mszą Świętą o 18.30 we wrocławskiej katedrze, a po niej odbędzie się  koncert (godz. 19.40) i apel Światowych Dni Młodzieży ( 21.00). Wraz z Maryją staniemy przy Jezusie, by modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży i wizyty Papieża Franciszka w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach i prosimy o modlitwę za młodzież i dzieło przygotowań ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama