Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jarmark Parafialny w Głębowicach

To świetna okazja, by poznać uroki "Garnierówki" - pokarmelitańskiego zespołu klasztornego, który został przywrócony do życia i służy szukającym ciszy, spotkania z historią i przyrodą.

A zwłaszcza z susłami, które urzędują w okolicy, oraz niezliczonymi ptakami – które mają w Garnierówce „ptasią wieżę”. Nie zawiodą się miłośnicy starych klasztornych ogrodów. Jeden z nich, pachnący miętą, melisą, lawendą, został tu odtworzony.

Spotkanie rozpocznie się 26 czerwca o 13.00 Mszą św. w kościele parafialnym NMP z Góry Karmel w Głębowicach – w okolicach Wołowa.

W bogatym programie zaplanowano m.in. rozstrzygnięcie konkursu na wiejski domowy chleb oraz przedstawienie dzieci z parafialnego kółka teatralnego o Janie Adamie de Garnier – XVII-wiecznym fundatorze karmelitańskiego klasztoru w Głębowicach, który ostatecznie sam do niego wstąpił.

Wśród licznych atrakcji jarmarku przewidziano: zwiedzanie zespołu klasztornego, wraz z podziemiami, rozmaite zabawy, konkursy dla dzieci i całych rodzin, domowe smakołyki, wystawy i stoiska lokalnych rękodzielników, koncerty. Zagrają zespoły: Głębowiczanie, Małe Warzęgowo, Warzęgowianie, Chór Dnia Jednego z Prochowic.

O 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski, o 22.00 pokaz ognia grupy Flow Fireshow.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama