Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bienvenue sur Polanka!

Młodzież z parafii pw. Odkupiciela Świata w kreatywny sposób zaprasza swoich rówieśników z Francji na Dni w Diecezjach w ramach ŚDM. Zobacz film, który nakręcili.

Parafia na wrocławskim osiedlu Polanka przyjmie kilkudziesięciu Francuzów z miasta Nancy. Polacy postanowili w zabawny i pomysłowy sposób zaprosić swoich rówieśników zza granicy pokazując im okiem kamery okolicę, w której spędzą Dni w Diecezjach.

Pomysł nakręcenia krótkiego filmu padł na spotkaniach parafialnego sztabu przygotowawczego do Światowych Dni Młodzieży.

- Na początku nie było konkretnej koncepcji, ale stwierdziliśmy, że filmik dobrze odda klimat naszej grupy. Ja zajmuje się tworzeniem takich materiałów w serwisie 2ryby.pl, dlatego chętnie zaangażowałam się w tym temacie w swojej parafii - mówi Marta Drążkiewicz.

Dodaje, że cel przedsięwzięcia był prosty: jeszcze mocniej zachęcić młodych Francuzów do przyjazdu i pokazać im, że polska młodzież na nich czeka z niecierpliwością .

- Jak się kogoś zaprasza, to wypada się przedstawić, tym bardziej że jesteśmy sobie na razie obcy. Film ma pokazać naszą polską gościnność i przełamać może obawy i lęki przed nieznanym krajem oraz ludźmi - tłumaczy ks. Grzegorz Tabaka, wikariusz parafii pw. Odkupiciela Świata.

Nagrania trwały 2 dni ,a materiał trafił już do Francuzów przez portal społecznościowy Facebook.

- Zaangażowaliśmy większość ludzi z naszego sztabu. Nawet panie seniorki wystąpiły z wielką energią. Na co dzień one bardzo intensywnie przygotowują się do przyjęcia w parafii zagranicznych pielgrzymów - mówi Marta Drążkiewicz.

Zespół filmowy miał do dyspozycji drona, który uatrakcyjnił spot, nagrywając ujęcia z góry między blokami.

Poniżej załączmy film. Zobaczcie, jak wyszło.

Bienvenue sur Polanka!
InLoveWithRome

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama