Nowy numer 44/2020 Archiwum

W Dobroszycach dobro szyją

XXIII Salwatoriańskie Forum Młodych potrwa od 2 do 11 lipca. Nie możesz być na całości? Przyjedź na finał.

Jak połączyć zabawę, zdobywanie nowych umiejętności, rozwój pasji i spotkanie z Bogiem? Tu naprzeciw młodym ludziom (przede wszystkim uczniom szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentom) wychodzi Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej koordynowany przez salwatorianów - ks. Macieja Szeszkę SDS i ks. Łukasza Anioła SDS.

Największą akcją wakacyjną apostolatu RMS-u jest Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach pod Wrocławiem, gdzie młodzież z całej Polski oraz zagranicy gromadzi się, by stworzyć niezwykłą, chrześcijańską wspólnotę.

Oprócz wspólnej modlitwy, Eucharystii czy adoracji, młodzi każdego dnia wezmą udział w warsztatach. W tym roku przewidziane są: warsztat pierwszej pomocy, piłki nożnej, języka migowego, warsztat taneczny, krawiecki, beat-boxu, warsztat wełniarski, gospel, fotograficzny, wojskowy, teatralny czy lectio divina. Nowością będą warsztaty: skimboardingu, migowy oraz be fit. Dla każdego coś dobrego. Ponadto na forum pojawią się liczni goście, m.in. s. Gaudia, Mikołaj Kapusta (znany youtuber) czy Janek Mela.

Przez 10 dni trwania Forum animatorzy prowadzą kręgi biblijne oraz w małych grupach, tworzą atmosferę prawdziwej przyjaźni i zaufania, gdzie każdy z uczestników ma możliwość wypowiadania się i dyskutowania z rówieśnikami na przeróżne tematy. Nowością w tym roku będzie kino plenerowe i dyskusja o filmach.

Zwieńczeniem Forum jest tzw. Święto Młodych. To czas podsumowania, zabawy, licznych koncertów oraz prezentacji grup warsztatowych. Na Święcie Młodych gościć będą gwiazdy, tj. Luxtorpeda, Zakopower czy Sąsiedzi (finaliści Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej). To dobra alternatywa dla tych, którzy nie mogą pojawić się na całym Forum (trwa przez weekend, można tu w skondensowanej formie doświadczyć wszystkiego, co działo się podczas całego spotkania).

Hasło XXIII Salwatoriańskiego Forum Młodych brzmi: „Raz się żyje”. W Dobroszycach, gdzie podobno „szyje się dobro”, każdy z uczestników z pewnością znajdzie dla siebie wiele fantastycznych inspiracji.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Salwatoriańskiego Forum Młodych: www.forummlodych.com oraz strony młodzieżowego apostolatu: www.rms.sds.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama