Nowy numer 33/2018 Archiwum

Chrzcielna modlitwa dwóch narodów

Jednodniowa polsko-czeska pielgrzymka piesza z Kowar do Małej Úpy, współtworzona przez przedstawicieli wrocławskiej diecezji, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 lipca.

Wędrówka rozpocznie się o 11.00 w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego – najwyżej położonego obiektu sakralnego w kowarskiej parafii Imienia NMP. O 14.00 zaplanowano modlitwę chrzcielną na Przełęczy Okraj, o 15.00 Mszę św. odpustową w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła w Małej Úpie, jednej z najwyżej położonych świątyń w Czechach. Należy ona do parafii Jańskie Łaźnie w diecezji Hradec Králové. O 16.30 zaprezentowana zostanie śpiewogra „Jak Mieszko chrzest przyjmował”. Powrót do Kowar – na ok. 21.00 – tę samą trasą.
W Roku Jubileuszu Chrztu Polski pielgrzymowanie do kraju, poprzez który dotarło do nas chrześcijaństwo, ma szczególne znaczenie. Więcej informacji: facebook.com/Kowary

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma