Nowy numer 3/2021 Archiwum

Quo Vadis Europo?

Zapraszamy na debatę znamienitych prelegentów, którzy zastanowią się nad kondycją Unii Europejskiej i perspektywami na przyszłość wobec panującego kryzysu w Europie.

W trosce o Polskę i przyszłość Europy i zgadzając się z opinią o pilnej potrzebie dyskusji w tej sprawie obejmującej szerokie grono osób i instytucji odbędzie się debata „Quo Vadis - Europo?” z udziałem: o. bp Jacka Kicińskiego, prof. Tadeusza Marczaka, Prezesa Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego Janisława Muszyńskiego, prof. Jana Waszkiewicza i europosła Kazimierza Ujazdowskiego.

Wydarzenie odbywa się w ramach forum klubu „Spotkanie i dialog”, który istnieje od 39 lat i w każdą pierwszą środę miesiąca organizuje spotkania.

- Prelegenci podejmą diagnozę o obecnej sytuacji w Europie i przedstawią swoje propozycję wyjścia z trudnego położenia. Uwzględnią także rolę Polski w całości - mówi Lech Stefan, organizator spotkania.

Planuje pochylić się nad problemem kryzysu wartości i struktur w UE, który trwa od kiedy unijni politycy odeszli od fundamentów chrześcijańskich.

 - Od kiedy do głosu doszły siły liberalno-lewicowe, nie uszanowały wizji samych twórców zjednoczonej Europy, która opierała się na wartościach chrześcijańskich. Następuje stopniowa eskalacja poglądów uderzających m.in. w tradycyjną rodzinę itp. To poważne zagrożenie - ocenia Lech Stefan.

A Brexit, jego zdaniem, można nazwać nieuniknionym finałem kryzysu, który trwa UE od dawna.

Debata, na którą serdecznie zapraszamy rozpocznie się w środę 6 lipca 2016 r. o godzinie 18.00 w auli Gimnazjum Salezjańskiego przy ul. Prusa 78 przy kościele pw. św. Michała Archanioła).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama