GN 2/2021 Archiwum

Wykorzystują doświadczenia

Wierni z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu przyjmą pod swój dach 175 młodych pielgrzymów z Hiszpanii.

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły się w parafii św. Franciszka z Asyżu zaraz po ogłoszeniu decyzji papieża Franciszka w Rio de Janeiro w 2014 r. Najpierw odbywały się w cyklu miesięcznym. Natomiast w ostatnim roku w mniejszych grupach i wspólnotach.

W tej chwili na przyjazd gości z Sevilli jest już prawie wszystko gotowe. – Podczas przygotowań staraliśmy się sobie uświadomić, że nie tylko trzeba ich właściwie przyjąć, ale również wykazać się dostateczną wiarą. Jest to szansa dla parafian, żeby się czegoś nauczyć i coś przejąć od młodych katolików z Hiszpanii – mówi ks. proboszcz Kazimierz Sroka.

Podkreśla, że wielu parafian uczestniczyło już w tego typu spotkaniach i dzięki temu ma ją wiele doświadczenia. – Uczestniczyli już w ŚDM w Toronto i Madrycie – zauważa ks. K. Sroka.

Ponad to młodzież należąca do wspólnoty drogi neokatechumenalnej od 1989 r. podąża za kolejnymi papieżami na każde święto młodych. Dlatego doskonale zdają sobie sprawę, czego potrzebuje pielgrzym.

Jak zapewnia ksiądz proboszcz wierni są dobrze przygotowani na przyjęcie przyjaciół z Hiszpanii i ugoszczą ich zgodnie z chrześcijańskim powiedzenie „Gość w dom, Bóg w dom”.

Im bliżej Dni w Diecezjach, tym bardziej intensywne są spotkania sztabu parafialnego. Pomimo mało licznej grupy wolontariuszy prace idą bardzo sprawnie. Przeprowadzono m.in. kilka zbiórek z przeznaczeniem na ŚDM i spotkanie z rodzinami goszczącymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama