Wyspy Saint Vincent i Grenadyny, niewielkiego państwa położonego na wyspach na Morzu Karaibskim, od Polski dzielą tysiące kilometrów. 26 osób odległość nie przeraża. Wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a wcześniej spędzą Dni w Diecezji we Wrocławiu.
Pielgrzymi z Karaibów zdecydowali się przebyć tak daleką drogę, aby pogłębić swoją wiarę i spotkać się z młodymi, wierzącymi ludźmi z całego świata. Przygotowując się do wyjazdu, pokonali wiele trudności - problemy finansowe, logistyczne, a także przezwyciężyli własne ograniczenia i obawy. Każdy z nich ma swoją historię i przeszedł własną drogę przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Wszystkich jednak połączył Chrystus i pragnienie pielgrzymowania. Już niedługo cała grupa przyjedzie do Wrocławia na Dni w Diecezjach. Poznajcie kilkoro z nich!
Tamiko Browne
Tamiko jest Diecezjalnym Koordynatorem Młodzieży w Diecezji Kościoła Katolickiego Kingstown na Saint Vincent i Grenadynach i to dzięki niej będziemy mieć możliwość poznania pielgrzymów z Wysp Karaibskich. Każdego dnia pracuje z młodzieżą z diecezji Kingstown i angażuje się w różne inicjatywy kościelne, dlatego też właśnie jej powierzono zorganizowanie wyjazdu na ŚDM w Polsce. Tamiko pierwszy raz weźmie udział w takim wydarzeniu i ma nadzieję, że doświadczy dzięki niemu spotkania z Chrystusem, który umocni ją i pozwoli wrócić do domu z przemienionym sercem.
Mark De Freitas
Mark lubi sporty ekstremalne i na co dzień pracuje w branży IT. Już dwa razy uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży - był w Madrycie i Rio de Janeiro. Teraz z niecierpliwością czeka na przyjazd do Polski, ponieważ wierzy, iż modlitwa z młodzieżą z całego świata będzie ważnym życiowym doświadczeniem dla niego i jego kolegów. Liczy także na spotkanie z przyjaciółmi z Polski, których poznał w Madrycie.
Josh Mounsey
- Chcę realizować moje marzenia z Bogiem, aby pokazać innym młodym ludziom, że z Jezusem Chrystusem wszystko jest możliwe - tak mówi o wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży. Mimo że ma dopiero 17 lat i wciąż szuka swojej życiowej drogi, jest pewien, że dzięki ŚDM uda mu się nawiązać lepszą relację z Bogiem i zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia.
Gabrielle Robertson
Jej droga przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wiązała się z licznymi wątpliwościami i trudnościami ze strony uczelni, na której studiuje. Postanowiła jednak zawalczyć i postawić Boga na pierwszym miejscu. A On szybko usunął wszelkie problemy i sprawił, że Gabrielle dołączyła do delegacji młodzieży z Kingstown.
Anastasia Bascombe-Francois
Pochodzi z przepięknej wyspy Hirouna, której nazwę można przetłumaczyć jako „dom błogosławionych”. Każdego dnia poświęca się pracy z trudną młodzieżą, której pragnie pomóc i dać szansę na lepsze życie. Siły do walki o młodych ludzi, którzy są zagrożeni zejściem na drogę przestępczości, czerpie z modlitwy. Anastasia głęboko wierzy, że udział w Światowych Dniach Młodzieży pogłębi jej wiarę, wzmocni siły i przyniesie mnóstwo nadziei na przyszłość.
Javan DaSilva
Javan jest najmłodszym członkiem grupy pielgrzymów z Karaibów. Mimo że w tym roku skończy dopiero 16 lat, już bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kościoła. Należy do młodzieżowej katolickiej grupy w Kingston, służy jako ministrant i uczęszcza do katolickiej szkoły. Bardzo cieszy się, że będzie mógł przyjechać do Polski i pogłębiać swoją wiedzę o Chrystusie.
Damica Telesford
W każdy sobotni wieczór Damica uczestniczy we Mszy Świętej w Katedrze Wniebowzięcia w Kingstown, gdzie pogłębia swoją wiarę. Możliwość podróżowania z innymi wierzącymi, chęć zobaczenia Papieża oraz pragnienie lepszego poznania Boga to powody, dla których zdecydowała się uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Polsce.
K'Mani Browne
- U nas, na Vincent, jest dużo konfliktów między katolikami, czego nie widzę, gdy jadę do innych krajów z regionu lub na katolickie obozy - mówi K’Mani, który także znalazł się w delegacji pielgrzymów z diecezji Kingstown. Uczestniczył już w Światowych Dniach Młodzieży, ponieważ niezwykle ważne jest dla niego przebywanie wśród osób wierzących z całego świata. Czerpie od nich siłę i czuje wdzięczność, że został wychowany w wierze katolickiej.
Joella Garraway
Jest studentką i prefektem w Bishop’s College w Kingston. Zdecydowała się przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Polski, ponieważ pragnie poczuć siłę płynącą z modlitwy katolików z całego świata. Bardzo interesują ją także zwyczaje religijne w innych krajach, więc na pewno wiele nauczy się dzięki wyprawie do Polski.
Daniel Craigg
Daniel każdy swój dzień zaczyna od porannego nabożeństwa o 5.30, w którym uczestniczy jako ministrant. Swój udział w Światowych Dniach Młodzieży całkowicie zawierzył Bogu. Każdego dnia stara się pogłębiać swoją wiarę, miłość i zaufanie względem Boga, ponieważ wie, że Jego plany względem nas są stokroć lepsze od tych, które sami tworzymy dla siebie.
Omar Samuel
Jego przepis na Światowe Dni Młodzieży to: dużo modlitwy oraz aktywność duchowa i fizyczna, aby być przygotowanym na trud tej pielgrzymki. Omar uwielbia sport, ale każdego dnia stara się dbać nie tylko o wzmacnianie ciała, ale także umocnienie duszy. Mimo wielu trudności finansowych, zdecydował się przyjechać do Polski i doświadczyć wiary płynącej od ludzi z całego świata.