Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wykrzyczeć prawdę

– Dlaczego to wspominamy? Obowiązkiem chrześcijanina jest pamięć o męczennikach – mówił ks. Isakowicz-Zaleski podczas wrocławskich obchodów 73. rocznicy krwawej niedzieli.

Uroczystości rozpoczęły się 8 lipca pod pomnikiem-mauzoleum upamiętniającym ofiary ludobójstwa dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię na Kresach Południowo-Wschodnich II RP.

Władze województwa, politycy, mieszkańcy oraz poczty sztandarowe złożyli pomordowanym hołd przy asyście honorowej Wojska Polskiego. Następnie zebrani przenieśli się do kościoła NMP na Piasku, w którym Mszę za dusze ofiar sprawował bp Jacek Kiciński. W homilii ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski podkreślił, że prawda o zbrodni wołyńskiej wciąż jeszcze chowa się pod płaszczem poprawności politycznej. – To barbarzyństwo, które nie mieści się w żadnych kategoriach. Walczymy o prawdę o Auschwitz, tragedii smoleńskiej czy zbrodni katyńskiej, ale równocześnie kłamiemy i zasypujemy prawdę o ludobójstwie na Wołyniu. To jest sprawa, która musi być wykrzyczana!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma