Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ludzie z misją do spełnienia

Studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Do sali Senatu Papieskiego Wydziału Teologicznego przybyli w dwóch turach. Najpierw absolwenci studiów pierwszego stopnia z filozofii i pedagogiki, a godzinę później magistrzy teologii. Wszyscy w ostatnich tygodniach obronili swoje prace licencjackie i magisterskie.

- Swoje dyplomy odebrało w sumie 91 osób. Kolejnych kilkanaście będzie broniło swoich prac jesienią - mówi Bogumił Dudczenko, rzecznik prasowy PWT.

Tegoroczne rozdanie dyplomów było wyjątkowe ze względu na absolwentów pedagogiki. To pierwszy rocznik na PWT, który ukończył edukację na tym kierunku. - To był coś nowego, ale się opłaciło.. Zostaną piękne wspomnienia wspaniałego czasu studiów i przyjaźnie na lata. Dlaczego się zdecydowałam właśnie na PWT? Bo oprócz wiedzy chciałam studiować z ludźmi, którzy wyznają podobne wartości, co ja - mówi Paulina Warych. Kobieta nie będzie jednak kontynuować studiów na wydziale. - Interesuje mnie pedagogika specjalna, dlatego zdecydowałam się na Dolnośląską Szkołę Wyższą.

Ludzie z misją do spełnienia   Trzeba się mocno napracować, by uzyskać dyplom ukończenia studiów Karol Białkowski / Foto Gość Władze uczelni liczą, że większość na studia magisterskie wybierze PWT. Rektor uczelni, ks. prof. Włodzimierz Wołyniec przypomniał, że uczelnia uzyskała prawo do prowadzenia studiów pedagogicznych drugiego stopnia. - Jesteście zaproszeni do dalszych studiów i wtedy będziemy mogli dalej współpracować - mówił. Przygotowane zostały dwa kierunki: pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym (specjalizacja nauczycielska) oraz pedagogika opiekuńcza i praca z rodziną (specjalizacja nauczycielska wspomagania rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych).

Ksiądz rektor zwrócił uwagę, że otrzymanie dyplomów jest momentem, w którym spogląda się z jednej strony wstecz wspominając całe dobro, które wydarzyło się podczas studiów, a z drugiej wymaga wybiegnięcia w przyszłość i zastanowienia się co dalej. Nawiązując do minionego okresu zwrócił uwagę na rozwój duchowy, którego doświadczyli studenci oraz relacje z rówieśnikami i z wykładowcami.

- Jeśli chodzi o spojrzenie w przyszłość. To czego się tutaj nauczyliście, trzeba również dawać innym.  I tak powinno być w życiu, że to, co otrzymujemy, dostajemy nie dla siebie, ale aby się dzielić z innymi. Macie misję do spełnienia. To wychowanie ludzi i przekazywanie wiedzy. Czyńcie to jak najlepiej i z radością. Tego wam życzę - mówił.

Na pierwsze w historii PWT studia licencjackie na kierunku pedagogika przyjęto przed trzema laty 73 osoby. Do ostatniego roku  dotrwało 58 studentów,  a dzisiaj dyplomy odebrało 43 absolwentów - tych, którzy już ukończyli studia, zdali wszystkie egzaminy i obronili prace licencjackie.

Dyplomy odebrali także absolwenci filozofii (3) oraz teologii dla świeckich - zarówno stacjonarnej jak i niestacjonarnej (45).

Absolwenci seminariów duchownych afiliowanych przy PWT we Wrocławiu odbierają każdego roku dyplomy ukończenia studiów w swoim seminarium. Takie dyplomy noszą tradycyjnie datę święceń kapłańskich i są wydane przez uczelnię z podpisem księdza rektora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama