Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ludzie z misją do spełnienia

Studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Do sali Senatu Papieskiego Wydziału Teologicznego przybyli w dwóch turach. Najpierw absolwenci studiów pierwszego stopnia z filozofii i pedagogiki, a godzinę później magistrzy teologii. Wszyscy w ostatnich tygodniach obronili swoje prace licencjackie i magisterskie.

- Swoje dyplomy odebrało w sumie 91 osób. Kolejnych kilkanaście będzie broniło swoich prac jesienią - mówi Bogumił Dudczenko, rzecznik prasowy PWT.

Tegoroczne rozdanie dyplomów było wyjątkowe ze względu na absolwentów pedagogiki. To pierwszy rocznik na PWT, który ukończył edukację na tym kierunku. - To był coś nowego, ale się opłaciło.. Zostaną piękne wspomnienia wspaniałego czasu studiów i przyjaźnie na lata. Dlaczego się zdecydowałam właśnie na PWT? Bo oprócz wiedzy chciałam studiować z ludźmi, którzy wyznają podobne wartości, co ja - mówi Paulina Warych. Kobieta nie będzie jednak kontynuować studiów na wydziale. - Interesuje mnie pedagogika specjalna, dlatego zdecydowałam się na Dolnośląską Szkołę Wyższą.

Trzeba się mocno napracować, by uzyskać dyplom ukończenia studiów   Trzeba się mocno napracować, by uzyskać dyplom ukończenia studiów Karol Białkowski / Foto Gość Władze uczelni liczą, że większość na studia magisterskie wybierze PWT. Rektor uczelni, ks. prof. Włodzimierz Wołyniec przypomniał, że uczelnia uzyskała prawo do prowadzenia studiów pedagogicznych drugiego stopnia. - Jesteście zaproszeni do dalszych studiów i wtedy będziemy mogli dalej współpracować - mówił. Przygotowane zostały dwa kierunki: pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym (specjalizacja nauczycielska) oraz pedagogika opiekuńcza i praca z rodziną (specjalizacja nauczycielska wspomagania rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych).

Ksiądz rektor zwrócił uwagę, że otrzymanie dyplomów jest momentem, w którym spogląda się z jednej strony wstecz wspominając całe dobro, które wydarzyło się podczas studiów, a z drugiej wymaga wybiegnięcia w przyszłość i zastanowienia się co dalej. Nawiązując do minionego okresu zwrócił uwagę na rozwój duchowy, którego doświadczyli studenci oraz relacje z rówieśnikami i z wykładowcami.

- Jeśli chodzi o spojrzenie w przyszłość. To czego się tutaj nauczyliście, trzeba również dawać innym.  I tak powinno być w życiu, że to, co otrzymujemy, dostajemy nie dla siebie, ale aby się dzielić z innymi. Macie misję do spełnienia. To wychowanie ludzi i przekazywanie wiedzy. Czyńcie to jak najlepiej i z radością. Tego wam życzę - mówił.

Na pierwsze w historii PWT studia licencjackie na kierunku pedagogika przyjęto przed trzema laty 73 osoby. Do ostatniego roku  dotrwało 58 studentów,  a dzisiaj dyplomy odebrało 43 absolwentów - tych, którzy już ukończyli studia, zdali wszystkie egzaminy i obronili prace licencjackie.

Dyplomy odebrali także absolwenci filozofii (3) oraz teologii dla świeckich - zarówno stacjonarnej jak i niestacjonarnej (45).

Absolwenci seminariów duchownych afiliowanych przy PWT we Wrocławiu odbierają każdego roku dyplomy ukończenia studiów w swoim seminarium. Takie dyplomy noszą tradycyjnie datę święceń kapłańskich i są wydane przez uczelnię z podpisem księdza rektora.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma