Nowy numer 3/2019 Archiwum

ŚDM info w smartfonie

Pomocą dla uczestników Światowych Dni Młodzieży i poprzedzających je Dni w Diecezjach będzie aplikacja przygotowana przez wrocławian.

Oprócz oficjalnej aplikacji Światowych Dni Młodzieży "Pielgrzym" powstało wiele innych. Wśród nich jest propozycja informatyków ze stolicy Dolnego Śląska. Pomysłodawcą jej stworzenia jest Jan Szajda, koordynator działu IT przy diecezjalnym sztabie przygotowań do ŚDM, współpracownik firmy Stermedia Sp. z o. o., od lat produkującej aplikacje na smartfony.

- Celem było stworzenie czegoś użytecznego. Uznałem, że przydatne będzie stworzenie takiej aplikacji, której treści będą dowolnie redagowana przez organizatorów wydarzeń ŚDM, a uczestnicy, bez posługiwania się wydrukowanymi informatorami, będą mogli mieć do nich dostęp – mówi o projekcie.

Dlaczego warto zapoznać się z tą właśnie propozycją? - Tę aplikację wyróżnia podstawowa rzecz. Tworząc ją nie skupiliśmy się tylko na wydarzeniach centralnych, ale również na Dniach w Diecezjach - wyjaśnia J. Szajda. Znajdą się tam np. informacje medyczne, transportowe oraz relacje z wydarzeń, które już się odbyły.

Poszczególne sztaby diecezjalne dowolnie mogą konfigurować treści, które chcą przekazywać odbiorcom. Aplikacja daje możliwość na przykład, by umieścić w niej agendę liturgiczną czy modlitewnik. Wiele diecezji zdecydowało się na skorzystanie z tej formy komunikacji z pielgrzymami.

Darmową aplikację „ŚDM info” (w wersji angielskiej „WYD Info”) można pobrać z platform Google Play lub App Store.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy