Nowy numer 3/2019 Archiwum

Czuję emocje

Kiedyś korzystałem z gościnności Europejczyków. Dziś czas na rewanż.

W Światowych Dniach Młodzieży uczestniczyłem tylko raz - w 2005 r. w Kolonii. To była jednak jedna z wielu okazji, gdy mogłem skorzystać z bezinteresownej gościnności. Miałem to szczęście kilkanaście razy uczestniczyć w Europejskich Spotkaniach Młodych w różnych miastach Starego Kontynentu. W podobnej sytuacji jak ja były już dziesiątki, a może setki tysięcy Polaków.

Dlatego bardzo się cieszę i jestem po prostu dumny, że tak wiele osób otwarło swoje domy na pielgrzymów, którzy w swojej drodze na spotkanie z papieżem Franciszkiem zatrzymali się na tych kilka dni w archidiecezji wrocławskiej.

Jestem przekonany, że zarówno goście, jak i gospodarze przeżyją wspaniałą przygodę. I nieważne, że w wielu przypadkach werbalnie porozumieć się będzie trudno. Tutaj najważniejszy jest język serca.

Ze swojego doświadczenia wiem, że tych kilka dni wystarczy, by zawiązały się mocne relacje i przyjaźnie, które przetrwają lata. Życzę tego sobie i wszystkim rodzinom.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy