GN 3/2019 Archiwum

Papież Franciszek na wrocławskim rynku

W najbliższy czwartek, 21 lipca, na wrocławskim rynku o godz. 22 odbędzie się specjalny pokaz filmu pod tytułem "Franciszek" w reżyserii Beda Docampo Feijóo.

Pokaz odbędzie się w związku z wizytą papieża Franciszka w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Film powstał na podstawie książki pt. “Franciszek. Życie i rewolucja”, autorstwa Elisabetty Pigue, dziennikarki, korespondentki we Włoszech i Watykanie dla największej argentyńskiej gazety „La Nación”. Wiele scen z tego filmu pokazuje, jak umiejętnie papież naucza gestami swego życia.

Podczas konklawe w 2005 roku młoda, hiszpańska dziennikarka Ana (Silvia Abascal) poznaje arcybiskupa Buenos Aires, jezuitę, Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Od tej chwili śledzi jego losy, długą, trudną, często poruszającą do głębi wędrówkę.

W filmie patrzymy na Ojca Jorge, bo tak chciał być nazywany, oczami Any. Finał to obraz konklawe w 2013 roku, kiedy ten jezuicki ksiądz z końca świata i syn włoskich imigrantów, jako papież wybiera imię świętego Franciszka, którego pamięta
z opowiadań swojej babci. Wybór imienia jest prostą konsekwencją życia o. Bergoglio, który pomoc potrzebującym uważał zawsze za najważniejszy cel i główne przesłanie swojej pracy duszpasterskiej.

Film wyreżyserował Beda Docampo Feijóo, autor takich obrazów jak "Mąż idealny". "Ostatni pociąg" i "Miłości Kafki". "Franciszek" to koprodukcja argentyńsko–hiszpańska. Film nakręcono w Buenos Aires, Rzymie i Madrycie.

Film w oryginale nakręcono w języku hiszpańskim, na wrocławskim Rynku zostanie wyświetlony z polskimi napisami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy