Nowy numer 2/2021 Archiwum

Spotkać Pana Boga w drugiej osobie

Z młodzieżą z Włoch przyjechał abp Erio Casteluci metropolita archidiecezji Modena-Nonantola. Wziął udział w Mercy Fest na wrocławskim pl. Wolności.

Hierarcha w rozmowie z Gościem Wrocławskim przyznał, że miło jest zobaczyć młodych pokazujących swoją radość i wiarę wspólnie śpiewając, rapując czy tańcząc. - To jeden ze sposobów wyrażania się, zresztą bardzo piękny - zaznaczył.

Mówiąc o młodzieży z diecezji, której pasterzuje zaznaczył, że uczestnicy Światowych Dni Młodzieży przygotowywali się do przyjazdu do Polski przez kilka lat. - To młodzież, która przyjechała tu w celach nie tylko turystycznych, choć i ten element stanowi część naszego pobytu, ale przede wszystkim, by pogłębić swoją wiarę, by spotkać Pana Boga w drugiej osobie - przekonuje.

Do Wrocławia przyjechało 376 osób. Druga część pielgrzymów - ok. 400 osób - dojedzie tylko na spotkanie w Krakowie.

Ksiądz arcybiskup powiedział nam również o tym, co najbardziej mu się podoba podczas pobytu w stolicy Dolnego Śląska. - Największe wrażenie zrobiło na mnie i na pielgrzymach ciepło, z którym zostaliśmy przyjęci, uprzejmość i miasto, które zostało tak wspaniale odbudowane mimo tak wielkich zniszczeń wojennych, o których opowiadał nam przewodnik miejski - mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama