Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pięć wspaniałych dni

Dni w Diecezji wspominają wolontariusze z parafii św. Franciszka z Asyżu.

Dni w diecezjach dobiegły końca. Prawie wszyscy pielgrzymi już w Krakowie.

Po tym okresie zostały już tylko ŚDM-owe tramwaje i „mur miłosierdzia”. Co jeszcze z tych chwil zapamiętają młodzi ludzie?

– Zacznę od tego, że w wolontariat wkręciła mnie moja mama, za co na początku nie byłam jej wdzięczna ani trochę. Chciałam mieć wakacje, a tu nagle zaczęło mi brakować czasu na cokolwiek. Teraz, gdy o tym myślę, nie umiem wyrazić jej swoich podziękowań. To były wspaniałe dni – wspomina Asia, tłumacz języka hiszpańskiego.

Najmilej wspomina wyjście na pokaz fontanny multimedialnej z rodziną, która przyjmowała aż 6 Hiszpanów. – Ze względu na to, że w swoim domu nie miałam gości, zapytałam, czy mogę do nich dołączyć. Podobało mi się to, że ludzie stworzyli wspólnotę, stali się jednością i to bardzo silną – dodaje po chwili

Swoimi wrażeniami dzieli się również Tomek. – Bardzo chciałem się nauczyć jakiejś hiszpańskiej przyśpiewki. Podobało mi się, że oni tak dużo śpiewają. Nauczyli mnie chyba najprostszej „Yo soy Español.

Dni w Diecezji to nie tylko czas zabawy i poznawania się, ale przede wszystkim wspólna modlitwa. – Bardzo podobała mi się niedzielna Msza św. z udziałem hiszpańskich gości. Widok tylu księży przy ołtarzu był po prostu niesamowity – wspomina Asia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy