GN 43/2020 Archiwum

Wieczory Tumskie powróciły

Pierwsza po półrocznej przerwie edycja poświęcona była miłości.

 „Chrześcijaństwo jako religia miłości” – taki tytuł nosiła prelekcja ks. prof. Romana Rogowskiego wygłoszona w katedrze.

– Wiara to skok w ciemno, w ramiona kogoś, kto cię najbardziej kocha – mówił prelegent, dokonując przeglądu biblijnych tekstów mówiących o miłości. Tej, która wyraża się wypełnianiem Bożych przykazań; wypróbowanej przez miłość bliźniego, skłaniającej do modlitwy za prześladowców, miłowania nieprzyjaciół. Ks. Rogowski mówił o miłości miłosiernej, nie osądzającej. – Polacy zgotowali praktyczną, chrześcijańską miłość gościom z całego świata – podsumował ŚDM.

Zebrani wysłuchali poezji religijnej – na temat miłości – Aleksandra Szklarczyka, a w części muzycznej z koncertem organowym wystąpił Łukasz Romanek, wicedyrektor Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu, organista i dyrygent chóru w parafii pw. św. Maurycego we Wrocławiu, członek komisji ds. Muzyki Kościelnej w archidiecezji wrocławskiej. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się także improwizacje na temat pieśni „Gdzie miłość wzajemna i dobroć”, „Przykazanie nowe daję wam” oraz „Bóg jest miłością”.

Stanisław Rybarczyk już zapowiada, że kolejna edycja Wieczorów Tumskich odbędzie się 28 sierpnia o 19.00 w kościele pw. NMP na Piasku. O kulturze muzycznej Anglii opowie muzykolog dr Andrzej Wolański, a w części muzycznej wystąpi Leeds Festival Chorus, ogromny chór z Wielkiej Brytanii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama