Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rodacy z Białorusi zwiedzają

Wrocław, Toruń i Częstochowa znalazły się na szlaku wycieczki Polaków mieszkających na Białorusi. Dzięki staraniom Parafialnego Zespołu Caritas ze Strzelina grupa ma okazję zwiedzić i poznać naszą ojczyznę.

Grupa 30 Polaków z Grodna i Sopoćkinia, wraz z siostrą Goretti przez 10 dni będzie zwiedzała naszą ojczyznę. W programie znalazło się spotkanie z Burmistrzem Strzelina, odwiedznyi Muzeum Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, Henryków, Wrocławski Ogród Zoologiczny.

Poznali też tajemnice Ostrowa Tumskiego i spotkali się z ks. dyrektorem Dariuszem Amrogowiczem, aby móc podziękować za pomoc, która od kilkunastu lat płynie na Białoruś za pośrednictwem Caritas.

Przed nimi jeszcze m.in. zwiedzanie Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich, Radia Maryja i telewizji Trwam w Toruniu oraz poznanie miasta, ufundowane przez Prezydenta Torunia. Dla podróżnych najbardziej wyczekiwanym momentem będzie modlitwa w sanktuarium jasnogórskim. We środę w Strzelinie, w ostatni dzień pobytu grupy, odbędzie się uroczyste spotkanie dla wszystkich darczyńców.

Pani Stanisława Szalikowska, prezes PZC ze Strzelina, od 20 lat współpracuje z Polakami mieszkającymi na Białorusi. Do 2002 roku na wakacje do Polski sprowadzała wyłącznie dzieci i młodzież, aby z nimi uczestniczyć też w wrocławskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku, po raz piąty sprowadziła grupę dorosłych.

Parafialny Zespół Caritas ze Strzelina nie tylko w okresie wakacyjnym pomaga Polakom mieszkającym na Białorusi. Wysyła im m.in. wyposażone plecaki w ramach akcji Wyprawka dla Żaczka. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama