Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nowe lokum dla "Salezu"

Salezjańskie liceum już niedługo znajdzie się przy ul. Świętokrzyskiej we Wrocławiu.

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, w 1050. Rocznicy Chrztu Polski, a także w roku ŚDM Kraków 2016, po 17 latach starań (!), w środę 10 sierpnia w godzinach popołudniowych, salezjanie po wygranym przetargu podpisali umowę z UM Wrocławia, na rozpoczęcie projektu edukacyjnego w budynku szkolnym przy ul. Świętokrzyskiej 45-55. Oznacza to, że uczniowie Liceum Salezjańskiego nowy rok szkolny rozpoczną w nowym miejscu.

– Świętokrzyska. Już sama nazwa ulicy podpowiada, to dar Bożej Opatrzności. Dar dla Salezjanów, ale przede wszystkich dar dla całej społeczności katolickiej miasta Wrocławia. Z radością przyjmujemy to wyzwanie i mamy nadzieję, że sukcesywnie, przy współpracy z Kościołem lokalnym i z katolickimi rodzicami, zbudujemy nową przestrzeń i nową jakość chrześcijańskiego wychowania we Wrocławiu – mówi ks. Jerzy Babiak, dyrektor Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, odpowiedzialny za projekt. – W najbliższej perspektywie planujemy otwarcie Salezjańskiego Przedszkola, potem Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Jednocześnie jeszcze bardziej chcemy rozwijać istniejące już liceum. W dalszych planach przewiduje się stworzenie tak bardzo potrzebnego szkolnictwa zawodowego – dodaje.

Jak wyjaśnia, w budynku przy ul. Świętokrzyskiej będzie prowadzona także nieodpłatna działalność sportowa oraz Oratorium Dziecięce i Młodzieżowe. – Idealnie było by, gdyby w sercu miasta, blisko katedry, od rana do wieczora funkcjonowało i tętniło życiem Salezjańskie Centrum Młodzieżowe – mówi ks. Babiak, zwracając także uwagę: – Nie byłoby Świętokrzyskiej, gdyby nie życzliwość wielu ludzi dobrego serca, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.
Salezjanie proszą o modlitwę w intencji nowo powstającego dzieła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama