Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Spotkajmy się w Henrykowie

VII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych już 27 sierpnia. Tego dnia będą tam dziać się cuda. Radości, miłości i miłosierdzia.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych zapraszają 27 sierpnia do Henrykowa na pielgrzymkę i piknik integracyjny osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

W jednodniowym wydarzeniu mogą wziąć udział grupy zorganizowane oraz indywidualne osoby. Recepcja otworzą od godz. 10, a o 11:30 zostanie odprawiona Msza św, której przewodniczył będzie bp Marek Mendyk.

- Jesteście tą szczególną cząstką Kościoła, tymi, których Pan Jezus bardzo tuli do serca - mówił do niepełnosprawnych przed rokiem metropolita wrocławski. Po Eucharystii zaplanowano poczęstunek, natomiast w godzinach 13:30-16 wszyscy wezmą udział w części artystycznej. Będą to 10-15-minutowe pokazy talentów, własnych możliwości i osiągnięć wypracowanych przez osoby niepełnoprawne.

Ale ta pielgrzymka to nie sztywny ramowy plan, lecz okazja do niezwykłego spotkania. Od 25 sierpnia w Henrykowie trwać będzie Zjazd Formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej. Ok. 100 młodych osób zjedzie w jedno miejsce, by pogłębić wspólnotę, modlić się wspólnie i razem przygotować właśnie sobotnie wydarzenie.

- W ramach podziękowania za dar KSM-u działamy jako wolontariusze przy osobach niepełnosprawnych w myśl naszego hasła: „Przez cnotę, pracę i naukę służyć Bogu i ojczyźnie gotów!” - tłumaczy Daniel Duś. Prezes KSM-u w naszej archidiecezji podkreśla, że dla młodzieży 27 sierpnia to dzień radości i niezapomnianych przeżyć. - Największą nagrodą za naszą pomoc jest wdzięczność tych ludzi, uśmiech i serdeczny gest. Często słyszałem opinie, że właśnie ta pełna energii młodzież wyróżnia pielgrzymkę do Henrykowa od innych. To dla nas wielka satysfakcja - mówi D. Duś.

Podkreśla, że młodzież swój zjazd traktuje jako ubogacające przeżycie. - To niesamowite chwile, których nigdzie indziej doznać nie miałem okazji - kwituje członek KSM-u.

Doroczny zjazd to okazja do niezwykłego spotkania: z ludźmi, ale przede wszystkim twarzą w twarz z Bogiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy