Wizerunek z obrazu NMP Królowej Korony Polskiej z Lewaczów na Wołyniu, który znajduje się w parafii w Barkowie, będzie widniał na znaczku Poczty Polskiej
W kościele pw. św. Marcina w Barkowie znajduje się obraz namalowany w 1928 r. i do dzisiaj do dzisiaj otaczany wielką czcią przez wiernych. Przyciąga szczególnie kresowian, który co roku 3 maja zjeżdżają się i modlą przed pięknym wizerunkiem.
Przed II wojną światową na Wołyniu modlili się przy niej mieszkańcy parafii Lewacz i Żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza.
- Bez wątpienia wydanie znaczka jest dla parafii bardzo pozytywną sprawą. To także docenienie tego oblicza Matki Bożej i kultu, jakim obdarzają go np. kresowianie. Cieszę się, że ktoś się tym zainteresował, że historia nie idzie w zapomnienie - mówi ks. Mariusz Grzesiowski, proboszcz parafii w Barkowie, który podkreśla, że lokalna społeczność jest bardzo dumna decyzji Poczty Polskiej.
Oprócz pięknego znaczka, który dołączy do kolekcji „Madonny Kresowe”, Poczta wyda także okolicznością kopertę zdobioną zdjęciem prezbiterium kościoła w Barkowie i stojącego tam obrazu.
- Już dostałem album Madonn Kresowych na znaczkach, ale oczywiście parafia otrzyma do Poczty Polskiej uaktualnioną wersję z bliskim nam wizerunkiem Maryi - opowiada ksiądz proboszcz.
To Poczta Polska sama wyszła z inicjatywą. Pewna kobieta z Warszawy zainteresowała się obrazem i stwierdziła, że jest niedoceniany. Powiadomiła więc pocztę, która rozpoczęła działania. Do Brakowa przyjechał specjalnie fotograf, by uwiecznić wizerunek Królowej Korony Polskiej z Lewaczów. Znaczek oraz koperta mają wyjść i być dostępne w urzędach pocztowych pod koniec sierpnia. Za 2 lata wyjątkowy obraz obchodzi swoje 90-lecie.
To dla nas dobra okazja do odwiedzenia niewielkiej wioski na terenie archidiecezji i chwili modlitwy przed wizerunkiem NMP Królowej Korony Polskiej z Lewaczów na Wołyniu.