GN 3/2021 Archiwum

Szansa na muzyczne jutro


Zespół Gate of Heaven nakręcił swój pierwszy teledysk. To duży krok do przodu w jego początkach.

Młodzi muzycy własnymi siłami stworzyli klip do nowego utworu „Mroczny świat”. Piosenka miała swoją premierę podczas Festiwalu Młodych na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. 
– Utwór zapowiada naszą nową jakość, różni się od pozostałych poziomem i energią. Tutaj mamy do czynienia z ciężkim metalem przeplatanym łagodnymi przejściami klawiszowymi – tłumaczy lider kapeli Bartek Grzelka.

Chrześcijańscy metalowcy opowiadają o tym, że młodzi ludzie muszą sobie zdawać sprawę z istnienia zła na świecie. Nie mogą go lekceważyć, bo gdy to robią, stają się na nie bardziej podatni. – Chcemy otworzyć oczy słuchaczom. Mówimy, co jest w życiu dla nas ważne: Bóg i jedna Prawda, czyli Chrystus, a życie doczesne staje się jedyną szansą dla człowieka. Żyje się tylko raz, więc warto zasłużyć na niebo – tłumaczy B. Grzelka.
Teledysk do utworu powstał spontanicznie i własnymi siłami. – Wszystko od początku do końca robiliśmy sami. Wymyślaliśmy, kręciliśmy i montowaliśmy. Mamy swój sprzęt, pomagali nam znajomi, pożyczaliśmy od nich potrzebne rzeczy, nagrywaliśmy w szkole, przy naszej sali do prób – mówi Beniamin Kozak, perkusista. Podkreśla, że każdy z członków ekipy dodał do pomysłu kilka myśli od siebie. Teledysk stał się więc efektem burzy mózgów. – Przedstawiamy główne grzechy młodzieży: alkoholizm, narkotyki, wandalizm, bijatyki, odciąganie innych od wiary. Wszystko zajęło nam mniej więcej 4 dni po 5–6 godzin, bez montażu, który też swoje trwał – podsumowuje B. Kozak. Zespół zaznacza, że teledysk ma służyć do promocji, pokazania się z dobrej strony w internecie. – Cały czas też szukamy ludzi, którzy pomogą nam wydać płytę. Mamy nadzieję, że klip stanie się impulsem, bo finansowo nie stoimy najlepiej. Dla nas nagranie pierwszego krążka jest kluczowe do dalszego rozwoju, więc angażujemy się i robimy wszystko, by móc się rozwijać – kwituje Piotr Kowalczyk, klawiszowiec. Teledysk do zobaczenia na stronie wroclaw.gosc.pl.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama