Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bartłomiejki, festiwal, plener artystyczny

Weekend w Trzebnicy zapowiada się wyjątkowo interesująco.

W niedzielę 28 sierpnia o 11.00 w trzebnickiej bazylice odprawiona zostanie uroczysta suma odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła. O 15.00 rozpocznie się festyn parafialny "Bartłomiejki".

Wśród licznych atrakcji, zabaw i dziecięcych występów, w programie znajduje się prezentacja Trzebnickiego Stowarzyszenia Jazdy Historycznej (16.00), wernisaż V Międzynarodowego Pleneru Plastycznego (więcej TUTAJ) oraz występ gwiazdy wieczoru, The Postman (19.00).

Już dzień wcześniej rozpoczyna się XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Trzebnica 2016, wpisujący się w obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.
27 sierpnia o 20.00 w bazylice pw. Św. Jadwigi w Trzebnicy oraz 28 sierpnia w kościele pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich o 18.00 będzie można usłyszeć Oratorium Roberta Grudnia w 1050. rocznicę chrztu Polski „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci Siłę” (Orkiestra966, Maciej Zakościelny – narrator).
Następny festiwalowe koncerty odbędą się 4 września o 16.00 (Miłocin Kompleks Rekreacyjno- Wypoczynkowy w Pierwoszowie) oraz 5 września o 12.00 (Szkoła Podstawowa w Wiszni Małej). W obu miejscach usłyszymy Oratorium „Gość oczekiwany”, Józef Broda – śpiew, trombity, flety; Janusz Kohut – piano, organy.

Cykl koncertów zakończy się 11 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama