Nowy numer 44/2020 Archiwum

Podziękowania za ŚDM

Abp Józef Kupny przyjął dziś rano wojewodę dolnośląskiego Pawła Hreniaka. Hierarcha podziękował za pomoc przy organizacji Dni w diecezjach w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Abp Kupny podkreślił, że Dolny Śląsk pod względem liczby pielgrzymów był podczas ŚDM jednym z najczęściej odwiedzanych regionów Polski. Dni w diecezjach spędzało tutaj ponad 15 tys. osób z 40 krajów. – Ich godne przyjęcie, realizacja bogatego w różne inicjatywy programu oraz zapewnienie pielgrzymom bezpieczeństwa to efekt pracy wielu osób i instytucji, wśród których nie można nie dostrzec zaangażowania, otwartości oraz życzliwości pracowników Urzędu Wojewódzkiego oraz wojewody dolnośląskiego – zaznaczył metropolita.

Wyraził przy tym nadzieję, że pielgrzymi, opuszczając Wrocław, zabrali ze sobą nie tylko wspomnienie polskiej gościnności, ale także przywiązania do Chrystusa, Kościoła i tradycji. – Wierzę, że dziś w swoich środowiskach z odwagą przyznają się oni do chrześcijańskiej wiary i dają dobre świadectwo o naszym regionie oraz o Polsce – spuentował abp Kupny.

– Podziękowanie od arcybiskupa to dla mnie ogromne wyróżnienie – przyznał po spotkaniu wojewoda. – Chcę jednak podkreślić, że służby mi podległe wywiązały się ze swoich obowiązków w sposób wzorowy – dodał, podkreślając, że to m.in. dzięki funkcjonariuszom policji, straży pożarnej czy straży granicznej młodzi ludzie mogli spokojnie przeżywać czas przygotowania na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Paweł Hreniak zwrócił także uwagę na profesjonalizm strony kościelnej przy organizacji ŚDM. – Te wspólnie spędzone dni można uznać za jednej z najlepiej przygotowanych wydarzeń w tym roku – powiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama