Nowy numer 03/2020 Archiwum

Are you ready?

Przedstawiamy kolejny wykład w ramach 46. Wrocławskich Dni Duszpasterskich. O nowych wyzwaniach duszpasterstwa młodych mówił abp Marek Jędraszewski.

Czy jesteśmy gotowi odpowiedzieć pozytywnie na postawione przez papieża Franciszka i w tytule pytanie? Metropolita łódzki w swojej prelekcji analizował główne problemy z jakimi mierzy się współczesne duszpasterstwo młodych.

Nawiązywał do nauczania papieża z ŚDM w Krakowie. Zwrócił uwagę, że Ojciec Święty zachęcał do tego, by młodzi podejmowali wyzwania i nie poddawali się w walce z grzechem.

Odwołując się do zagrożenia jakim jest świat przypomniał, iż papież mówił o wzięciu odpowiedzialności za swoją wolność, spotkaniu z dziadkami, którzy mają ogromną wiedzę życiową i doświadczenie, którym chętnie się dzielą, a także zachęcał do takiego życia, by pozostawić po sobie ślad dobra i miłosierdzia.

Abp Jędraszewski wyróżnił też trzy rodzaje kanapowców. Pierwsi to ci, którzy z nich zeszli podejmując wolontariat w czasie Światowych Dni Młodzieży. Drugą grupą są ci, którzy zostali porwani tym, co zobaczyli podczas Dni w Diecezjach i czasie transmisji z Krakowa i wybrali się na spotkanie z papieżem. Trzecia grupa to wciąż siedzący na kanapie. Metropolita łódzki zastanawiał się co można im zaproponować.

Drugą grupą, którą analizował prelegent byli duszpasterze. Zaznaczył, że oni też są problemem duszpasterstwa młodzieży. Podkreślił, że być może przestali oni być autorytetami. Podkreślił, iż wiele w tym kierunku trzeba jeszcze zrobić.

Zachęcamy do wysłuchania całego wykładu abp. Marka Jędraszewskiego:

cz. 1

cz. 2

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama