Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zanieść światu radość

Ponad 1200 osób wzięło udział w VII Archidiecezjalnej Pielgrzymce Niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów do Henrykowa.

Takie pielgrzymki jak nasza są potrzebne, by niepełnosprawni wiedzieli, że nie są sami w swoim „mniejszym” świecie, by docenili to, co mają – mówi ks. Arkadiusz Krziżok, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które organizuje wydarzenie. Mszy św. na rozpoczęcie spotkania przewodniczył bp Marek Mendyk z Legnicy.

W homilii zachęcał do czerpania przykładu z Maryi, która wielkodusznie udaje się po zwiastowaniu do swojej krewnej, by jej pomóc. Podkreślił, że Matka Boża uczy nas niesienia do otaczającego nas świata radości płynącej ze świadomości, że należymy do Chrystusa. – Bądźmy razem z Maryją świadkami Bożego miłosierdzia. Tego dzisiaj oczekuje od nas Pan Bóg – mówił. Podkreślił, że uczestnicy pielgrzymki są szczególnymi świadkami tego miłosierdzia. – Pamiętajmy, że świat jeszcze nie zakończył odkrywania bogactw ukrytych przez Pana Boga w sercu osób niepełnosprawnych. To właśnie w was Bóg pozwala się widzieć i kochać. Po Eucharystii na terenie pocysterskiego klasztoru odbył się piknik z występami artystycznymi, m.in. podopiecznych organizacji zajmujących się niepełnosprawnymi. Więcej na: wroclaw.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma