Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Abp Kupny zaprasza ludzi pracy na Jasną Górę

Metropolita wrocławski do ludzi pracy: Poczujmy się odpowiedzialni za poziom solidarności w Polsce.

Metropolita wrocławski zaprasza do udziału w 34. Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę. Hierarcha, pełniący w Episkopacie funkcję delegata ds. Duszpasterstwa Ludzi Pracy wystosował przesłanie do uczestników modlitewnego spotkania, które odbędzie się 17 i 18 września br.

Abp Kupny przywołuje w nim słowa ojca świętego Franciszka, który pełniąc posługę w Buenos Aires wielokrotnie wspominał o potrzebie solidarności pomiędzy ludźmi. Ubolewał przy tym, dzisiejszy papież, że słowo „solidarność” we współczesnym świecie jest zapominane lub przemilczane, podkreślając, że dla wielu środowisk jest ono niewygodne oraz apelując do ludzi dobrej woli, by zawsze działali na rzecz świata sprawiedliwszego i bardziej solidarnego.

– W jednym z przemówień kardynała Bergoglio czytamy: „to nie kultura egoizmu i indywidualizmu, która często panuje w naszym społeczeństwie buduje świat bardziej ludzki i do niego prowadzi, ale kultura solidarności. Ona polega na tym, by w drugim człowieku widzieć nie konkurenta lub numer, ale brata” – zauważa abp Kupny, dodając, że solidarność nie jest postawą nadzwyczajną, ale wartością społeczną i jedynym antidotum na kryzysy, na które choruje współczesny świat.

W dalszej części swojego przesłania metropolita wrocławski wzywa uczestników pielgrzymki, by stając po raz kolejny przed obliczem Czarnej Madonny poczuli się odpowiedzialni za poziom solidarności w Polsce. – Niech ta odpowiedzialność wyrazi się najpierw poprzez naszą modlitwę za Ojczyznę, sprawujących w niej władzę, pracodawców i pracowników. Następnie niech przełoży się na budowanie solidarności między nami, byśmy wprowadzali i rozwijali mogli ducha solidarności w naszych środowiskach – puentuje ksiądz arcybiskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy