Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Abp Kupny do dziennikarzy: kochajcie Kościół i piszcie o Nim z miłością

Metropolita wrocławski spotkał się w poniedziałek z dziennikarzami redakcji katolickich działającymi na terenie archidiecezji wrocławskiej.

W swoim wystąpieniu metropolita zaznaczył, że podstawowym celem, jaki powinien towarzyszyć dziennikarzom w pracy, jest ewangelizacja. - Potraktujcie waszą pracę jako jeszcze jeden ze sposobów dzielenia się wiarą i okazję, by przyciągać innych do Jezusa - zaapelował abp Józef Kupny.

Hierarcha podziękował dziennikarzom za ich pracę oraz za to, że stanowią dodatkową płaszczyznę kontaktu z wiernymi z całej diecezji.

W dalszej części spotkania abp Kupny zaznaczył, że przymiotnik „katolicki”, umieszczony przy tytule pisma czy nazwie rozgłośni, zobowiązuje do szczególnej odpowiedzialności za słowo. - Przede wszystkim powinniście tak wykonywać swoją pracę, by budować i tworzyć wspólnoty, a nie dzielić ludzi - mówił arcybiskup, wzywając dziennikarzy, by troszczyli się o wierny przekaz nauki Kościoła.

Odnosząc się do sposobów prezentowania wydarzeń politycznych w mediach katolickich, abp Kupny zaapelował do dziennikarzy: "Politykę traktujcie zawsze jako roztropną troskę o dobro wspólne". Przywołał przy tym nauczanie św. Jana Pawła II.

Zdaniem metropolity wrocławskiego, istotnym elementem publicystyki o tematyce polityczno-społecznej w mediach utożsamianych z Kościołem jest jej odniesienie do wartości ewangelicznych i ocena moralna, a nie antagonizowanie społeczeństwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma